Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Szczecin

Odległość z Katowic do Szczecina wynosi ok. 500 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód, ale ze względu na koszt paliwa jest to też rozwiązanie najdroższe. Taniej wychodzi podróż koleją, ale czas przejazdu jest dużo dłuższy. Trudno znaleźć dobre połączenie autobusowe, dlatego lepiej zdecydować się na podróż samochodem lub pociągiem.

Podróż samochodem

Jadąc z Katowic do Szczecina mamy do wyboru trasę przez autostradę A4 lub wariant z pominięciem dróg płatnych. Trasa z przejazdem autostradą prowadzi przez Gliwice, Opole, Wrocław, Lubin, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski. Długość tej trasy to ok. 576 km, czas przejazdu ok. 6 – 6,5 godziny. Na odcinku Katowice – Wrocław poruszamy się autostradą A4, a następnie drogą krajową nr 3 i drogą ekspresową S3. Alternatywna trasa, z pominięciem dróg płatnych, prowadzi równolegle, drogami krajowymi nr 94 i 3 oraz drogą ekspresową S3. Długość tej trasy to ok. 570 km, czas przejazdu ok. 9 godzin. Można także wybrać trasę prowadzącą drogami krajowymi i wojewódzkimi przez Tarnowskie Góry, Kluczbork, Krotoszyn, Śrem, Międzychód, Barlinek i Pyrzyce. Długość tej trasy to ok. 550 km, czas przejazdu 8 -9 godzin.

Podróż pociągiem

Z Katowic do Szczecina można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką w Warszawie. Plusem jest cena biletu, znacznie niższa niż koszt podróży samochodem. Minusem jest długi czas podróży – ok. 9,5 – 10 godzin.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Katowicami a Szczecinem. Konieczne są przesiadki, np. w Poznaniu, Wrocławiu lub Zielonej Górze.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.