Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Katowicach

Gdy jedziesz do stolicy Górnego Śląska, czyli Katowic, musisz zastanowić się, gdzie chcesz nocować. Baza hotelowa jest bogata i w zależności od indywidulanych preferencji warto wybrać najlepszy dla nas hotel. 
 
Numerem jeden wśród katowickich hoteli według rankingu TripAdvisor jest 4-gwiazdkowy hotel Angelo, zlokalizowany w samym centrum miasta, niepodal  Spodku na ulicy Sokolskiej. Hotel ten jest polecany szczególnie dla osób odwiedzających Katowice w celach służbowych. W pobliżu hotelu znajduje się  nowo otwarte Centrum Kongresowe. Angelo nadaje się także jako miejsce do organizacji szkoleń, gdyż posiada nowocześnie wyposażone sale konferencyjne. Cena za nocleg waha się od 199 do 435zł. 
 
Zdobywcą nagrody Travelers' Choice i zwycięzca roku 2014 jest hotel Monopol. Ten 5-gwiazdkowy hotel o bogatej tradycji, gdyż działa od 1903 roku i od zawsze kojarzył się z luksusem. W hotelu nocowali tacy znani i znakomici goście jak: Karol Szymanowski, pianista Artur Rubinstein czy też swój obiad weselny hotelu Monopol jadł śpiewak o światowej sławie – Jan Kiepura. Ponadto w latach 20. w Monopolu nocował młody francuski żołnierz, kapitan Charles de Gaulle, zatem może warto także chociaż jedną noc spędzić w tych luksusowych wnętrzach. Hotel ten był wielokrotnie nagradzany w konkursach (m.in przez Forbes i Newsweek i zdobył tytuł Hotelu Roku 2012 i 2013). Cena za nocleg wynosi od 290 do 560 zł. 
 
Hotelem zaliczanym do luksusowych jest także 4gwiazdkowy hotel Qubus Prestige, który jest widoczny już z daleka, gdy wjeżdżamy do miasta. Główną zaletą hotelu jest Sky Bar z zapierającym dech w piersiach widokiem na miasto. W pobliżu hotelu znajduje się mała galeria handlowa oraz sklepy. Hotel jest położony w samym centrum miasta, zatem nie będzie problemu z komunikacją, gdyż w sąsiedztwie znajdują się zarówno przystanki komunikacji miejskiej, jaki i  odnowiony dworzec PKP z Galerią Katowicką. Qubus jest doskonałą lokalizacją dla osób  przyjeżdżających na duże imprezy sportowe, które odbywają się w niedaleko położonym Spodku. Cena za nocleg wynosi od 169 zł do 368 zł. 
 
Gdy mamy umiarkowane wymagania warto odwiedzić 3-gwiazdkowy hotel Quality Silesian. Hotel ten dysponuje sauną, basenem i mini siłownią, więc nawet jeśli będziemy spędzać całe dnie na szkoleniach czy konferencjach wieczorem można skorzystać z tych dogodności i się zrelaksować. Hotel położony stosunkowo blisko centrum, a przy tym jest cichy i spokojny. Nocleg w tym hotelu będzie nas kosztował od 105 zł do 169 zł. 
 
Gdy nie zależy nam na hotelu położonym w samym centrum Katowic warto zastanowić się nad ofertą 2-gwiazdkowego hotelu Economy Silesian, który jest położony tuż przy centrum handlowym 3 Stawy (z którego odjeżdżają autobusy do centrum Katowic), obok autostrady A4. Z hotelu możemy udać się na spacer w malowniczym parku Dolina Trzech Stawy (dzielnica Muchowiec), gdzie można podziwiać naturalne piękno przyrody. Cena za nocleg to 88 zł - 135 zł. 
 
Na Muchowu znajduje się także 2-gwiazdkowy hotel sieci Campanile, który podobnie jak inne hotele tej marki cieszy się popularnością wśród turystów, którzy cenią sobie wysoką jakość za nieduże pieniądze i tak też jest w przypadku katowickiego hotelu. Na nocleg w Campanile Katowice musimy przeznaczyć od 91 zł do 159 zł. 
 
To tylko kilka wybranych, przykładowych hoteli, a z pewnością nawet najwybredniejsi znajdą hotel w Katowicach idealnie dostosowany do swoich potrzeb. 
Popularne miasta: