Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Lublin

Odległość pomiędzy Gdańskiem a Lublinem wynosi ok. 500 km. Z Gdańska do Lublina można dostać się samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem. Najbardziej kosztowny jest samochód. Bardziej opłacalna jest podróż pociągiem lub autobusem, ale zazwyczaj wymaga ona przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Gdańska do Lublina prowadzi przez Elbląg, Ostródę, Płońsk, Warszawę i Puławy. Jej długość to ok. 507 km, czas przejazdu ok. 6 godzin. Trasa prowadzi drogą ekspresową S7, drogą krajową nr 7 i drogą krajową nr 17. Nie zawiera odcinków płatnych. Można ewentualnie pojechać autostradą A1 na Grudziądz i Toruń, a następnie przez Warszawę do Lublina. Przejazd autostradą A1 jest płatny, ale można w ten sposób trochę skrócić czas podróży.

Podróż pociągiem

Z Gdańska do Lublina można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Połączeń bezpośrednich jest niestety niewiele. Podróż z przesiadką najlepiej zrealizować przez Warszawę, skąd jest dość duży wybór połączeń do Lublina. Pociąg bezpośredni z Gdańska do Lublina jedzie ok. 8,5 godziny.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Gdańskiem a Lublinem. Najlepiej jest pojechać z przesiadką w Warszawie. Połączenia na trasie Gdańsk – Warszawa i Warszawa – Lublin obsługuje firma Polski Bus. Bilety autobusowe są dużo tańsze, niż koszt paliwa i trochę od biletów kolejowych. Na trasie z Gdańska do Warszawy i z Warszawy do Lublina kursują autobusy PKS, ale połączeń jest znacznie mniej.

Podróż samolotem

Z Gdańska do Lublina latają samoloty firmy Eurolot. Rejsy odbywają się w wybrane dni tygodnia. Cena biletu jest dużo wyższa, niż koszt podróży pociągiem lub autobusem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.