Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Wołomina

Informacje ogólne i położenie

Wołomin to miasto w województwie mazowieckim. Położone na Nizinie Mazowieckiej, nad rzeką Czarną, 25 kilometrów od centrum Warszawy. Zamieszkiwane przez ok. 37,5 tysiąca ludzi, podzielone na 15 osiedli. Jest regionalnym ośrodkiem przemysłowym.

Podróż samochodem

Przez Wołomin przebiega droga wojewódzka nr 634, łącząca lotnisko Chopina (Okęcie) w Warszawie, Ząbki, Zielonkę, Kobyłkę, Wołomin, Tłuszcz i Wólkę Kozłowską oraz droga wojewódzka nr 635 z Radzymina do Wołomina. Istotną rolę odgrywa również droga wojewódzka nr 628 łącząca drogę woj. nr 634 ze stacją kolejową w Wołominie. W pobliżu przebiega także powstająca droga ekspresowa S8 z Wrocławia do Białegostoku.

Nie wyznaczono strefy płatnego parkowania, więc korzystanie z parkingów miejskich jest bezpłatne. Postój możliwy jest głównie przed budynkami użyteczności publicznej lub na prywatnych parkingach.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Warszawskiej. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia Kolei Mazowieckich – Warszawa, Ząbki, Tłuszcz, Łochów, Małkinia oraz do takich miast jak Ostrołęka, Radom, Grodzisk Mazowiecki czy Góra Kalwaria.

Podróż autobusem

Autobusy dalekobieżne zatrzymują się przy dworcu kolejowym (ul. Warszawska). Są to głównie połączenia do takich gmin jak Mińsk Mazowiecki, Stanisławowów czy Turze. Więcej połączeń dostępnych jest z Warszawy.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie to położony 35 kilometrów od Wołomina Port Lotniczy Chopina (Okęcie) w Warszawie. Obsługuje loty międzynarodowe oraz lokalne do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

Komunikacja miejska

Transport autobusy wewnątrz miasta oraz na trasie do Warszawy obsługuje MZK Warszawa. Dostępne są dwie gminne linie na trasach Szpital-Ossów oraz Szpital-Zagościniec. Obowiązują bilety czasowe 20-60-minutowe (3,4-6,4 zł) oraz jednorazowe (4-4,5 zł).

Atrakcje turystyczne

W Wołominie są tylko pojedyncze zabytki, w tym kościół Matki Bożej Częstochowskiej czy cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Życie kulturalne opiera się na działalności Miejskiego Domu Kultury, który organizuje np. cykliczną imprezę Rock Piątek.

Wyznaczanie trasy