Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Władysławowa

Informacje ogólne i położenie

Władysławowo to miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Położone jest na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Graniczy z Jastarnią oraz gminami Krokowa i Puck. Wyróżnia się następujące części Władysławowa: Cetniewo, Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Lisi Jar, Ostrowo, Poczernino, Rozewie i Tupadły. Miasto zamieszkiwane jest przez ok. 15 tys. ludzi. To znany kurort wypoczynkowy z portem i 15 kąpieliskami.

Podróż samochodem

Aby dojechać do Władysławowa, najlepiej kierować się na Trójmiasto, a dokładnie na Gdańsk. Przed Pruszczem Gdańskim należy zjechać w lewo na obwodnicę trójmiejską w stronę Szczecina. W ten sposób dojeżdża się do Gdyni, gdzie ponownie należy skręcić w lewo na drogę prowadzącą w kierunku Szczecina i Kołbaskowa. W Redzie skręt w prawo na trasę Puck-Hel, która prowadzi także przez Władysławowo.

W centrum Władysławowa znajdują się miejsca parkingowe które płatne są za każdą godzinę postoju. W mieście funkcjonują także parkingi strzeżone. Podróżowanie po okolicy w miesiącach letnich może wiązać się z utrudnieniami. Przez Władysławowo przejeżdżają pojazdy udające się także na Hel.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy znajduje się przy ul. Towarowej. Zatrzymują się tu pojazdy jadące w kierunku Helu. W sezonie wakacyjnym funkcjonuje wiele połączeń bezpośrednich z innych miast Polski, także tych położonych na południu kraju. Przy braku takiego połączenia dojechać można do Gdyni, skąd kursują stałe połączenia z Władysławowem, zarówno autobusowe, jak i obsługiwane przez mniejsze busy.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy także mieści się przy ul. Towarowej. Zatrzymują się tu pociągi udające się w kierunku Helu. Od czerwca do września bezpośrednie połączenia z Władysławowem kursują z wielu miast Polski, także z południa kraju. Możliwy jest również dojazd do Gdyni, gdzie można przesiąść się w kolejny pociąg lub kontynuować podróż transportem autobusowym.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie obsługujące ruch pasażerski z kraju i zagranicy znajduje się w Gdańsku-Rębiechowie. Port lotniczy jest dobrze skomunikowany z centrum Gdańska oraz Gdynią. Tam możliwa jest przesiadka do pociągu lub autobusu.

Atrakcje turystyczne

Władysławowo to znana miejscowość wypoczynkowa nad morzem, więc jego największą zaletą są liczne morskie kąpieliska (w sumie jest ich 15). Symbolami okolicy są m.in. Latarnia Morska Rozewie, Lunapark Sowiński z młynem widokowym czy Aleja Gwiazd Sportu.

Warto odwiedzić również muzeum generała Hallera, muzeum przyrodnicze i motyli. Nad Domem Rybaka góruje wieża z tarasami widokowymi na wysokości 45 i 63 metrów n.p.m.

Wyznaczanie trasy