Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Ustronia Morskiego

Informacje ogólne i położenie

Ustronie Morskie to nadmorska wieś w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Zatoką Pomorską. Znajduje się pomiędzy Koszalinem i Kołobrzegiem. Do miejscowości zaliczane są także Chróstowo, Krasnobrzeg i Stęszyce. To znana miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim, zamieszkiwana na stałe przez ok. 2 tysiące ludzi.

Podróż samochodem

Przez Ustronie Morskie przebiega droga krajowa nr 11 łącząca Koszalin z Kołobrzegiem. Do miejscowości z południowej i zachodniej Polski dotrzeć można drogą krajową nr 5 do Poznania i kolejno drogą krajową 11 w kierunku Kołobrzegu. Ustronie znajduje się kilkanaście kilometrów przed tym miastem.

Z okolic Szczecina dotrzeć można tu drogą krajową nr 6 w kierunku Koszalina. Za miejscowością Dębina należy zjechać na drogę wojewódzką nr 162 do Kołobrzegu i kontynuować jazdę drogą krajową nr 11. Z centralnej Polski podróż może przebiegać np. drogą krajową nr 25 z Bydgoszczy do Bobolic i dalej drogą krajową nr 11.

Przy dojeździe do Kołobrzegu i Koszalina mogą tworzyć się zatory, przede wszystkim w sezonie wakacyjnym. Strzeżone parkingi znajdują się przy ul. Wojska Polskiego i Bolesława Chrobrego.

Podróż autobusem

Na co dzień do Ustronia Morskiego można dotrzeć bezpośrednimi autobusami PKS z takich miast jak Poznań czy Piła. W sezonie wakacyjnym bezpośrednich połączeń jest więcej. Kierunek ten obsługiwany jest również przez prywatnych przewoźników, takich jak Polski Express czy Komfort Bus, które docierają do Ustronia z Warszawy, Płocka, Włocławka, Bydgoszczy czy Piły. Dojechać można również do Kołobrzegu, skąd kursują busy.

Podróż pociągiem

Ustronie Morskie posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z takimi miastami jak Kraków, Kielce, Warszawa czy Gdańsk. W miesiącach letnich także z innych kierunków Polski. Możliwe jest również dotarcie pociągiem do Kołobrzegu lub Koszalina i kontynuowanie jazdy autobusem lub prywatnym busem.

Atrakcje turystyczne

Turyści najbardziej doceniają kąpielisko morskie, które spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. W Ustroniu Morskim działa także przystań morska dla rybaków, a spacerowicze mają do dyspozycji molo o długości 100 metrów.

W miejscowości działa Skansen Chleba, czyli miejsce, w którym prezentowana jest sztuka wypiekania pieczywa według starych receptur. Warto zobaczyć także najstarszy dąb w Polsce – Dąb Bolesław liczy sobie ok. 800 lat. W pobliskim Rusowie odwiedzić można XIV-wieczny kościół, a także pozostałości po Parku Podworskim.

Wyznaczanie trasy