Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Słupska

Informacje ogólne i położenie

Słupsk to miasto w północnej Polsce, położone na Pobrzeżu Koszalińskim, nad rzeką Słupia, 18 kilometrów od Morza Bałtyckiego. Zamieszkiwane jest przez ok. 96 tysięcy ludzi. To istotny ośrodek przemysłowy (obuwniczy, maszynowy, samochodowy, meblowy, kosmetyczny), handlowy i kulturalny regionu.

Podróż samochodem

W Słupsku krzyżują się dwie drogi krajowe – nr 6, prowadząca od granicy z Niemcami w Kołbaskowie do Pruszcza Gdańskiego, gdzie łączy się z autostradą A1 (trasa północ-południe kraju) oraz droga krajowa nr 21 z Miastka do Ustki, która łączy drogi krajowe nr 6 i 20. Inne ważne drogi to trasy wojewódzkie nr 210 do Unichowa i nr 213 do Połczyna.

Parkowanie w mieście możliwe jest w strefie płatnego parkowania, która obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00. Postój do 30 minut kosztuje 0,5-0,7 zł, pierwsza godzina – 2,5-2,7 zł, druga – 3-3,2 zł, trzecia – 3,6-3,8, a czwarta i kolejne – 2,5-2,7 zł.

Podróż pociągiem

Główny dworzec miasta to stacja Słupsk, mieszcząca się przy ul. H. Kołłątaja. Znajdują się tu kasy biletowe. Obsługuje połączenia z takich miast jak Białystok, Gdańsk, Katowice, Kołobrzeg, Kraków, Poznań, Szczecin czy Warszawa.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy także znajduje się przy ul. H. Kołłątaja. Kursują z niego autobusy w takich kierunkach jak Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Chojnice, Darłowo, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Toruń czy Warszawa.

Komunikacja miejska

Transport publiczny ograniczony jest wyłącznie do autobusów. Słupski przewoźnik kursuje na 15 liniach miejskich i 2 podmiejskich. Bilet normalny kosztuje 2,5-2,7 zł, 30-minutowy – 3-3,5 zł, a dobowy – 7-7,5 zł.

Atrakcje turystyczne

Słupsk to miasto wielu zabytków – wśród nich np. Stary Rynek, charakterystyczny Ratusz Miejski, gotyckie kościoły, fragmenty obwarowań - bramy miejskie i baszta, Zamek Książąt Pomorskich, Młyn Zamkowy z XV wieku – najstarszy obiekt przemysłowy w Polsce czy zabytkowe spichlerze.

Najciekawsze miejsca doskonałe na odpoczynek i rekreację to słupski Park Kultury i Wypoczynku,  pobliski Słowiński Park Krajobrazowy Doliny Słupi czy Słowiński Park Narodowy.

Wyznaczanie trasy