Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Sarbinowa

Informacje ogólne i położenie

Sarbinowo to wieś w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim, 7 kilometrów od Mielna. Sołectwo Sarbinowo obejmuje dodatkowo miejscowość Pękalin. Wieś zamieszkiwana jest na stałe przez ok. 600 mieszkańców. To miejscowość turystyczna z kąpieliskiem morskim.

Podróż samochodem

Z południowej i zachodniej części kraju do Sarbinowa najlepiej dotrzeć następującą trasą: kolejno drogą krajową nr 5 przez Poznań, drogą krajową nr 11 do Koszalina, następnie zjazd na drogę 165 w kierunku Mielna. Sarbinowo znajduje się 7 kilometrów od tej miejscowości.

Podróżujący z centralnej części Polski powinni skierować się na Bydgoszcz, następnie drogą krajową nr 25 do Bobolic, gdzie znajduje się zjazd na drogę krajową nr 11, następnie drogę 165 prowadzącą do celu. Z kolei dojazd z okolic Trójmiasta możliwy jest drogą krajową nr 6, później wspomnianymi drogami 11 i 165.

Ostatni etap podróży może wiązać się z utrudnieniami w ruchu – w miesiącach wakacyjnych występują chwilowe zatory.

Podróż autobusem

W sezonie wakacyjnym uruchamiane są bezpośrednie połączenia z wybrzeżem z wielu polskich miast. Zazwyczaj jednak dojeżdżają one do pobliskiego Mielna. Stamtąd można kontynuować podróż (7 kilometrów) busem.

Poza sezonem należy dojechać do Koszalina, skąd kursują busy takich przewoźników jak Darpol, Arbos czy Ronin lub PKS w kierunku Gąsek. Z Koszalina w miesiącach wakacyjnych kursują do Mielna autobusy MZK.

Podróż pociągiem

Najbliższy dworzec kolejowy, który jest na stałe skomunikowany z innymi częściami Polski, znajduje się w Koszalinie. W okresie od końca czerwca do początku września (przez całe wakacje) kursują stamtąd pociągi do Mielna. Podróż należy kontynuować busem. W Koszalinie można także wsiąść do autobusu PKS jadącego przez Sarbinowo.

Atrakcje turystyczne

Sarbinowo to przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa, do której turystów przyciąga nadmorskie położenie, kąpielisko i piaszczysta plaża. Nie brakuje tu także zabytkowych budowli – warto zobaczyć kościół z połowy XIX wieku, a także dom rybacki z początku XIX wieku.

Wyznaczanie trasy