Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Rowów

Informacje ogólne położenie

Rowy to wieś w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Wchodzi w skład gminy Ustka. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Gardno. Znajduje się pomiędzy Łebą a Ustką. Zamieszkiwana jest przez ok. 400 mieszkańców. To miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i małym portem rybackim.

Podróż samochodem

Podróż do Rowów z południowej części Polski warto odbyć następującą trasą: autostradą A4 do popularnej Gierkówki (trasy Warszawa-Katowice), kierunek na Częstochowę, Łódź, Włocławek. Następnie autostradą A1 na Lubicz i Łysomice, kolejno w kierunku Świecia, Chojnic, Słupska. Zjazd na drogę nr 213 i w Lubuczewie na bezpośrednią drogę do Rowów.

Alternatywna trasa przebiega przez Wrocław, Poznań, Piłę, Koszalin, Szczecinek i Słupsk (przez Biały Bór). Następnie wspomniana droga 213 i w Lubuczewie skręt na drogę do Rowów. Z centrum kraju można skorzystać z drogi krajowej nr 7 w kierunku Trójmiasta, odbić na Słupsk i kontynuować jazdę według powyższych wskazówek.

Rowy znajdują się między Łebą i Ustką, czyli równie popularnymi miejscowościami turystycznymi. Z tego powodu w sezonie wakacyjnym na okolicznych drogach może panować wzmożony ruch.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich autobusów do Rowów. Najlepszym rozwiązaniem jest dotarcie do Słupska lub Ustki, skąd kursują autobusy PKS Słupsk oraz prywatne busy. Autobusy ze Słupska przejeżdżają przez Objazdę lub Karzcino, a z Ustki przez Gębino, Objazdę lub Poddąbie. W sezonie wakacyjnym odjeżdżają bardzo często, w pozostałych miesiącach – przynajmniej kilka razy dziennie.

Podróż pociągiem

Przez Rowy nie prowadzi żadna trasa kolejowa, więc bezpośredni dojazd pociągiem nie jest możliwy. Jedynym rozwiązaniem jest dotarcie tym środkiem transportu do Słupska i kontynuowanie jazdy autobusami wspomnianymi powyżej.

Atrakcje turystyczne

Największą popularnością wśród turystów cieszą się 2 nadmorskie kąpieliska. Rowy Zachód to plaża zajmująca 400 metrów linii brzegowej, Rowy Wschód – 200 metrów piaszczystej plaży. Działa także niewielka plaża dla naturystów.

Miejscowość znajduje się w otoczeniu lasów sosnowych. W pobliżu podziwiać można wydmy Słowińskiego Parku Narodowego. Najważniejszym zabytkiem Rowów jest neoromański kościół z XIX wieku.

Wyznaczanie trasy