Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Rewala

Informacje ogólne i położenie

Rewal to wieś w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Położona na Wybrzeżu Trzebiatowskim, nad Morzem Bałtyckim. To miejscowość turystyczna zamieszkiwana na stałe przez ok. tysiąc ludzi. Do gminy, której siedzibą jest Rewal, zaliczane są także pobliskie miejscowości Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Śliwin i Trzęsacz.

Podróż samochodem

Przez Rewal przebiega droga wojewódzka nr 102. Z południowej i zachodniej Polski oraz ze Szczecina do Rewala należy kierować się drogą krajową nr 3. W miejscowości Parłówko należy zjechać na drogę wojewódzką nr 107 i kontynuować jazdę do Kamienia Pomorskiego i kolejno tą samą trasą do Dziwnówka. Z miejscowości tej prowadzi droga wojewódzka nr 102 przez Łukęcin, Pobierowo, Trzęsacz i Rewal.

Z centralnej części Polski należy skorzystać z dróg krajowych nr 10 i 11 w kierunku Piły. W mieście kontynuować jazdę drogą nr 11 do Kołobrzegu, przez który przebiega droga wojewódzka 102, prowadząca przez Trzebiatów i Rewal.

W miesiącach wakacyjnych na drogach wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego możliwe są zatory. Na trasie tej znajduje się kilka miejscowości typowo turystycznych.

Podróż autobusem

Niektórzy przewoźnicy w sezonie letnim oferują bezpośrednie połączenie z Rewalem i okolicznymi miejscowościami. Poza okresem od czerwca do końca sierpnia wymagana jest jednak przesiadka w Szczecinie, Kamieniu Pomorskim lub Gryficach, skąd kursują autobusy PKS Szczecin lub PKS Gryfice, docierające do Rewala. Zazwyczaj jest to kilka połączeń każdego dnia.

Podróż pociągiem

Przez Rewal nie przejeżdżają pociągi pasażerskie z innych miast Polski, więc bezpośredni dojazd koleją nie jest możliwy. Należy skorzystać z połączeń do takich miast jak Szczecin, Gryfice czy Kamień Pomorski i kontynuować podróż autobusami PKS lub prywatnymi busami.

Atrakcje turystyczne

Rewal to miejscowość nadmorska, więc przyciąga przede wszystkim piaszczystą plażą. Od kilku lat przy głównym wejściu na kąpielisko działa taras widokowy. W miejscowości warto pospacerować Aleją Zakochanych z ławeczkami Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży czy Aleją Różaną z wieloma gatunkami tych kwiatów.

Działa tu także baza rybacka, przed którą stoi jeden z symboli Rewala – Rzeźba Rybaka. W miejscowości znajduje się dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, z którego odjeżdża kolejka kursująca na trasie Gryfice, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.

Wyznaczanie trasy