Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Rabki-Zdroju

Informacje ogólne i położenie

Rabka-Zdrój to miasto w województwie małopolskim, położone w Kotlinie Rabczańskiej. To znana miejscowość uzdrowiskowa polecana szczególnie dzieciom ze schorzeniami układu oddechowego i krążenia.

Rabka znajduje się w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem, posiada bogatą bazę noclegową. Na co dzień zamieszkiwana jest przez kilkanaście tysięcy mieszkańców.

Podróż samochodem

Przez miejscowość przebiega wiele dróg, w tym droga krajowa nr 7, międzynarodowa trasa E77 oraz droga krajowa nr 47. Ta ostatnia stanowi część popularnej Zakopianki. Dojazd do Rabki  wymaga przejechania drogą ekspresową S7 oraz dalej drogą krajową nr 7. Pominięty zostaje najbardziej problematyczny fragment tej trasy, na którym bardzo często tworzą się korki - Chabówka-Zakopane.

W mieście działają strefy płatnego parkowania, m.in. przy ulicy Orkana i Alei Tysiąclecia. Postój wymaga uiszczenia opłaty w jednym z parkomatów w godzinach 7.00-22.00.

Podróż autobusem

Do Rabki dotrzemy także transportem zorganizowanym. W mieście zatrzymują się autobusy PKS oraz prywatnych przewoźników do lub z Nowego Targu, Nowego Sącza, Zakopanego, Katowic, Przemyśla czy Warszawy.

Podróż pociągiem

W Rabce-Zdroju funkcjonuje stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi relacji Zakopane-Kraków-Tarnów. W budynku nie funkcjonuje kasa biletowa.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie mieści się w Krakowie (Balice). Miasta dzieli odległość 70 km, które można pokonać wyżej wymienionym transportem zorganizowanym.

Atrakcje turystyczne

Raba-Zdrój to znane w Polsce uzdrowisko, w którym swoje schorzenia leczą przede wszystkim dzieci. W mieście działa kilka sanatoriów, szpitali uzdrowiskowych oraz domów wczasowych. Do leczenia wykorzystuje się wodę ze źródeł głębinowych.

Turyści chętnie odwiedzają również muzeum im. W. Orkana, mieszczące się w drewnianym kościele z XVII wieku, Teatr Lalek „Rabcio”, Muzeum Orderu Uśmiechu oraz rodzinny park rozrywki Rabkoland.

Z Rabki wiodą piesze i rowerowe szlaki prowadzące w Gorce, Beskid Wyspowy i na Babią Górę.

Wyznaczanie trasy