Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Polic

Informacje ogólne i położenie

Police to miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Położone na Równinie Wkrzańskiej, nad rzekami Odrą i Gunicą. Zamieszkiwane przez ok. 42 tysiące mieszkańców, podzielone na 7 osiedli, obejmujące swoim zasięgiem także 6 małych wysp. Jest regionalnym ośrodkiem przemysłowym (zakłady chemiczne).

Podróż samochodem

Przez Police przebiega droga wojewódzka nr 114 z Nowego Warpna do Tanowa, gdzie przechodzi w drogę wojewódzką nr 115 łączącą Szczecin z granicą polsko-niemiecką w Dobieszczynie. Lokalne drogi prowadzą do Nowej Jasienicy, Siedlic, Szczecina czy Pilchowa. Około 50 kilometrów od miasta przebiega droga ekspresowa S3 ze Świnoujścia do granicy z Czechami w Lubawce.

Nie wyznaczono strefy płatnego parkowania, więc korzystanie z parkingów miejskich jest bezpłatne. Postój możliwy jest głównie przed budynkami użyteczności publicznej lub na prywatnych parkingach.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Stefana Batorego. Kasy biletowe są nieczynne. Obsługuje połączenia w kierunku Szczecina, Jasienicy, Skolwina i Trzebieży. Podróż do największych polskich miast możliwa jest ze Szczecina.

Podróż autobusem

W Policach nie funkcjonuje dworzec autobusowy. Połączenia dalekobieżne obsługiwane są w Szczecinie.

Podróż samolotem

Najbliższym lotniskiem jest port Szczecin-Goleniów, położony ok. 50 km od Polic. Obsługuje połączenia międzynarodowe (Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia), lokalne (Warszawa) oraz czarterowe (Egipt, Tunezja, Turcja, Grecja). Rocznie korzysta z niego ok. 350 tys. pasażerów.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy wewnątrz miasta, do Szczecina oraz okolicznych miejscowości zapewnia Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Obsługuje 13 linii (w tym 8 do Szczecina). Bilet miejski kosztuje 1,6-1,8 zł, a pozamiejski – 3,2-3,4 zł. Dodatkowo funkcjonuje samorządowa linia Police-Trzebież.

Atrakcje turystyczne

Dawny rynek starego miasta to dzisiaj Plac Bolesława Chrobrego, na którym znajduje się m.in. kaplica z XV wieku, ruiny kościoła z XIII wieku oraz fontanna. Inne warte odwiedzenia miejsca to ruiny klasztoru augustianów, Lapidarium Polickie z 125 płytami nagrobnymi, parki miejskie (Staromiejski i Solidarności) czy Galeria Historii Polic.

Wyznaczanie trasy