Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Piaseczna

Informacje ogólne i położenie

Piaseczno to miasto w województwie mazowieckim, położone w sąsiedztwie warszawskiej dzielnicy Ursynów. Znajduje się ok. 15 kilometrów od centrum stolicy. Zamieszkiwane przez ok. 44 tysiące ludzi. Jest regionalnym ośrodkiem gospodarczym – siedzibę mają tutaj krajowe i zagraniczne firmy działające w różnych branżach.

Podróż samochodem

Przez Piaseczno przebiega droga krajowa nr 79, która prowadzi trasą Warszawa-Piaseczno-Góra Kalwaria-Sandomierz-Kraków-Sosnowiec-Katowice-Bytom oraz droga wojewódzka nr 721 na trasie Duchnów-Józefów-Konstancin-Jeziorna-Piaseczno-Magdalenka-Nadarzyn. Droga 721 łączy Piaseczno z drogą krajową nr 8, prowadzącą od granicy z Czechami w Kudowie-Zdroju do granicy z Litwą w Budzisku.

W mieście nie wyznaczono strefy płatnego parkowania. Postój możliwy jest na parkingach miejskich (m.in. wzdłuż głównej arterii miasta – ul. Kościuszki), prywatnych, a także przed budynkami użyteczności publicznej.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Towarowej. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa-Radom, a także dalekobieżne do Krakowa, Gdyni, Kołobrzegu czy Zakopanego.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy mieści się przy ul. Okulickiego 4. Obsługuje głównie połączenia lokalne do Góry Kalwarii, Grójca, Warszawy czy Tarnobrzega.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie to położony 15 kilometrów od Piaseczna Port Lotniczy Chopina (Okęcie) w Warszawie. Obsługuje loty międzynarodowe oraz lokalne do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy zapewnia ZTM Warszawa. Obsługuje 6 linii miejskich, tyle samo lokalnych (oznaczonych literą L) oraz 1 nocną. Bilet jednoprzejazdowy kosztuje 4,4-4,6 zł, 20-minutowy – 3,4-3,6 zł, 40-minutowy – 4,6-4,8 zł, 60-minutowy – 6,4-6,6 zł.

Atrakcje turystyczne

Najważniejszymi zabytkami Piaseczna są kościół św. Anny z XVI wieku oraz XIX-wieczny ratusz. W mieście odwiedzić można cmentarz żydowski z zachowanymi kilkunastoma macewami. Spośród lokalnych imprez kulturalnych wyróżnić warto Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej oraz Open Hard Core Fest.

Wyznaczanie trasy