Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Niechorza

Informacje ogólne i położenie

Niechorze to wieś w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Wchodzi w skład gminy Rewal. Miejscowość położona jest na Pobrzeżu Szczecińskim, od północy nad Morzem Bałtyckim, a od południa nad jeziorem Liwia. To wieś rybacka oraz miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i bogatą bazą hotelową. Zamieszkiwana jest przez niecały tysiąc ludzi.

Podróż samochodem

Aby dojechać do Niechorza, warto kierować się kolejno na Szczecin, Kamień Pomorski, Pobierowo i Rewal (w zależności od miejsca rozpoczęcia podróży, podana kolejność dotyczy przejazdu z południowej i zachodniej Polski).

Możliwa jest także trasa biegnąca kolejno przez Szczecin, Goleniów, Gryfice i Cerkwicę. W pierwszym wariancie od strony Kamienia Pomorskiego należy kierować się drogami nr 107 oraz 102. Drugi wariant – od strony Gryfic drogą nr 110.

W sezonie wakacyjnym mogą występować zatory na drogach, przede wszystkim w pobliżu samego wybrzeża. Miejsca parkingowe oferowane są głównie przez właścicieli prywatnych pensjonatów i innych kwater.

Podróż autobusem

W miesiącach letnich (od czerwca do końca sierpnia) bywają bezpośrednie połączenia autobusowe z wielu miast Polski. Jeśli podróżujemy poza sezonem, należy dotrzeć do Szczecina, Gryfic lub Kamienia Pomorskiego, skąd kursują autobusy przewoźników takich jak PKS Szczecin czy PKS Gryfice. W kierunku Niechorza odjeżdżają przynajmniej kilka razy dziennie. Zatrzymują się na przystanku autobusowym przy ul. Kolejowej.

Podróż pociągiem

W Niechorzu nie funkcjonuje transport kolejowy, więc nie ma możliwości dotarcia do miejscowości bezpośrednio pociągiem. Jedyną możliwością jest dotarcie koleją do Szczecina, Gryfic lub Kamienia Pomorskiego, skąd kursują autobusy PKS Szczecin lub PKS Gryfice. Połączeń z Niechorzem jest przynajmniej kilka każdego dnia, więc przesiadka nie powinna być specjalnie uciążliwa.

Atrakcje turystyczne

Turyści w Niechorzu doceniają przede wszystkim piaszczyste plaże i kąpielisko obejmujące 300 metrów linii brzegowej. Symbolem miejscowości jest również latarnia morska oraz przystań morska dla rybaków.

W Niechorzu działa również dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, skąd kursuje kolejka do innych miejscowości wchodzących w skład gminy Rewal. Warto odwiedzić także Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Wyznaczanie trasy