Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Myszkowa

Informacje ogólne i położenie

Myszków to miasto w województwie śląskim. Historycznie położone w Małopolsce, nad rzeką Wartą. Zamieszkiwane przez ok. 32 tysiące mieszkańców, podzielone na 22 dzielnice. Jest regionalnym ośrodkiem gospodarczym i przemysłowym.

Podróż samochodem

Przez Myszków przebiegają drogi wojewódzkie – nr 789 na trasie Brusiek-Kalety-Woźniki-Koziegłowy-Żarki-Lelów, nr 791 – Wanaty-Zawiercie-Ogrodzieniec-Olkusz-Trzebinia oraz nr 793 – Święta Anna-Żarki-Myszków-Siewierz. W pobliżu miasta przebiega również droga krajowa nr 1 z Gdańska, przez Łódź, Katowice, do granicy z Czechami w Cieszynie.

W mieście wyznaczono strefę płatnego parkowania, która obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-17.00. Postój do 30 minut kosztuje 0,5-0,7 zł, pierwsza godzina – 1-1,2 zł, druga – 1,2-1,4 zł, trzecia – 1,4-1,6 zł, czwarta i każda kolejna – 1-1,2 zł.

Podróż pociągiem

W Myszkowie znajdują się 3 przystanki kolejowe oraz dworzec przy Placu Dworcowym. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia do takich miast jak Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdynia, Katowice, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków, Łódź, Olsztyn, Toruń, Warszawa czy Zakopane.

Podróż autobusem

Autobusy dalekobieżne zatrzymują się przy ul. 1 Maja. Niegdyś połączenia do wielu polskich miast oferowało PKS Myszków, które zostało zlikwidowane. Pojedyncze połączenia obsługuje PKS Częstochowa – m.in. do Częstochowy, Krakowa czy Olkusza.

Podróż samolotem

Najbliższe międzynarodowe lotnisko pasażerskie to port lotniczy Katowice-Pyrzowice, znajdujący się 30 kilometrów od Gliwic. Obsługuje takich przewoźników jak Ryanair czy Wizz Air, a także połączenie krajowe LOT do Warszawy.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy wewnątrz miasta oraz do okolicznych miejscowości zapewnia ZKM Myszków. Połączenia realizowane są przez prywatnego przewoźnika. Bilety sprzedawane są w kioskach oraz wybranych punktach handlowych.

Atrakcje turystyczne

Najważniejszym zabytkiem Myszkowa jest Pałac Augusta Schlemzera z XIX wieku. Warto zobaczyć również kościół św. Stanisława z początku XX wieku, z jednym z największych w Polsce marmurowych ołtarzy, małą kapliczkę z XVII wieku, a także kościół Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w pobliskim Mrzygłodzie z tego samego okresu. W mieście działa obiekt sportowy z basenem i sauną.

Wyznaczanie trasy