Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Mławy

Mława jest miastem położonym w centralnej części Polski, w województwie mazowieckim, pomiędzy Toruniem a Ostrołęką. Ma ok. 30 tys. mieszkańców. Przez Mławę przebiega droga krajowa nr 7 Gdańsk – Chyżne oraz drogi wojewódzkie nr 544, 563 i 615.

Podział administracyjny

Mława jest podzielona na 12 dzielnic: Wólka, Studzieniec, Piekiełko, Krajewo, Kozielsk, Wójtostwo, Żabieniec, Osiedle Zgoda, Dzielnica Przemysłowa, Dzielnica Książąt Mazowieckich, Osiedle Młodych.

Komunikacja miejska

Mława nie posiada systemu komunikacji publicznej, ale planowane jest jego utworzenie.

Samochodem po Mławie

W Mławie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Obejmuje ona Rynek wraz z parkingiem przy Ratuszu oraz ulice: Spichrzową, Długą, 3 Maja, Chrobrego, Wyspiańskiego, Rejmonta, Płocką. Opłaty są pobierane od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18 i w soboty w godz. 10 – 14. Mapę strefy i aktualny cennik można znaleźć na stronie: www.mlawa.pl.

Dworce kolejowe i autobusowe

Dworzec PKP znajduje się przy ul. Dworcowej. Przez Mławę przechodzi linia kolejowa Warszawa – Gdańsk. Dostępne są bezpośrednie połączenia do Gdyni, Działdowa, Kołobrzegu, Warszawy, Krakowa, Olsztyna.

Dworzec PKS znajduje się przy rogu ulic Padlewskiego i Żwirki. Posiada dobrą ofertę połączeń z miastami Polski Centralnej i Północnej: Warszawą, Ciechanowem, Działdowem, Gdańskiem, Olsztynem.

Zabytki i atrakcje

W Mławie warto zobaczyć Rynek otoczony pięknymi, secesyjnymi kamieniczkami i Ratusz. Najważniejszym zabytkiem sakralnym jest kościół farny p.w. Świętej Trójcy. Ozdobą Mławy jest Park Miejski im. Dąbrowszczaków założony w XIX w. Interesujący jest budynek dawnego spichlerza, tzw. Lelewlówka i budynek Hali Targowej. Atrakcją jest także rekonstrukcja bitwy pod Mławą z 1939 r.

Wyznaczanie trasy