Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Mielna

Informacje ogólne i położenie

Mielno to wieś w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Położone jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno. Zwyczajowo podzielone jest na trzy części: Osiedle Przykościelne, Stare Mielno oraz Osiedle Lechitów. Ta znana miejscowość wypoczynkowa zamieszkiwana jest przez ponad 2 tysiące ludzi.

Podróż samochodem

Z południowej i zachodniej części polski podróż do Mielna samochodem warto odbyć drogą krajową nr 5 do Poznania. Stamtąd drogą krajową nr 11 w kierunku Koszalina. Tam konieczny jest zjazd na drogę nr 165, która prowadzi do Mielna.

Z centralnej Polski należy dojechać do Bydgoszczy, a następnie drogą krajową nr 25 do Bobolic, w których znajduje się zjazd na drogę krajową nr 11 w kierunku Koszalina. Dalej zgodnie z poprzednimi wskazówkami – drogą nr 165 do Mielna.

Podróżując z okolic Trójmiasta należy skierować się na drogę krajową nr 6, później kolejno wspomniane drogi nr 11 i 165. Ostatni etap podróży może wiązać się z utrudnieniami w ruchu – w miesiącach wakacyjnych występują chwilowe zatory.

Podróż autobusem

W sezonie wakacyjnym niektórzy przewoźnicy oferują bezpośrednie połączenia autobusowe z Mielnem. Poza sezonem warto skorzystać z połączenia do Koszalina i kontynuowanie podróży busami takich firm jak Darpol, Arbos czy Ronin lub sezonowymi autobusami MZK z Koszalina, liniami nr 1 i 20.

Podróż pociągiem

Mielno nie jest skomunikowane za pomocą bezpośredniego transportu kolejowego. Konieczne jest skorzystanie z połączeń do Koszalina, skąd w sezonie wakacyjnym (od ich rozpoczęcia do 2 września) odjeżdżają pociągi do Mielna. Podróż trwa ok. 15 minut, a bilet kosztuje ok. 4 zł. Kursują średnio co godzinę w godzinach 9.00-21.00. Poza sezonem należy skorzystać z busów.

Atrakcje turystyczne

To nadmorska miejscowość, której największym atutem jest plaża z kąpieliskiem spełniającym wymogi jakościowe. W Mielnie funkcjonuje również bogata baza noclegowa. Warto odwiedzić również park dworski z przełomu XVIII i XIX wieku, kościół z XV wieku (przebudowany w wieku XIX) oraz zabytkowe zabudowania willowe.

Współczesnymi symbolami Mielna są także nietypowe pomniki. W miejscowości stoi Pomnik Jelenia, ufundowany niegdyś na pamiątkę udanego polowania oraz Pomnik Morsa upamiętniający odbywające się tu Międzynarodowe Zloty Morsów.

Wyznaczanie trasy