Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Międzyzdrojów

Informacje ogólne i położenie

Międzyzdroje to miasto w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej Polsce. Położone jest na wyspie Wolin, nad Morzem Bałtyckim. Na stałe zamieszkałe przez ok. 5,5 tysiąca ludzi. To znany ośrodek wypoczynkowy i turystyczny z kąpieliskami oraz wieloma miejscami noclegowymi.

Podróż samochodem

Z południowej oraz zachodniej części Polski najlepiej podróżować drogą krajową nr 3, z której zjeżdża się na drogę wojewódzką nr 102 prowadzącą do Kołobrzegu, przez Międzyzdroje. Z centralnej Polski najdogodniejszą trasą jest droga krajowa nr 10, która na wysokości Szczecina łączy się z drogą krajową nr 3, dalej według powyższych wskazówek.

Dojazd z Trójmiasta możliwy jest drogą krajową nr 6 w kierunku Goleniowa, gdzie łączy się z drogą nr 3. W miesiącach wakacyjnych możliwe są zatory na drogach, zwłaszcza przed samymi Międzyzdrojami.

W mieście, przy ulicy Niepodległości, działa postój taksówek, które kursują po najbliższej okolicy.

Podróż autobusem

W sezonie letnim funkcjonują bezpośrednie połączenia autobusowe. W innych miesiącach można dojechać na dworzec autobusowy w Świnoujściu. Stamtąd kursują busy oraz stała linia autobusowa nr 10 łącząca Świnoujście z Międzyzdrojami.

Podróż pociągiem

W Międzyzdrojach znajduje się przystanek kolejowy linii Szczecin-Świnoujście. W miesiącach wakacyjnych (od końca czerwca do sierpnia) zatrzymują się tu pociągi bezpośrednie z wielu miast Polski. Przystanek znajduje się przy ulicy Kolejowej. Możliwe jest również dojechanie pociągiem do Świnoujścia i stamtąd kontynuowanie podróży autobusem.

Atrakcje turystyczne

Główną atrakcją Międzyzdrojów jest ich nadmorskie położenie, piaszczyste plaże oraz 400-metrowe molo pełniące także rolę przystani morskiej (odbywają się stąd rejsy np. do Świnoujścia).  Miasto znajduje się blisko Wolińskiego Parku Narodowego. Znajduje się tu także zagroda żubrów czy muzeum przyrodnicze.

W Międzyzdrojach każdego roku odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd, które upamiętniane są na deptaku nazwanym Promenadą Gwiazd. Miasto posiada bogatą bazę hotelową, liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe.

Wyznaczanie trasy