Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Legionowa

Legionowo jest miastem położonym w centralnej części Polski, w województwie mazowieckim, ok. 22 km na północ od centrum Warszawy. Ma ok. 55 tys. mieszkańców. Przez Legionowo przechodzi droga krajowa nr 61 Warszawa – Augustów oraz droga wojewódzka nr 632 przez którą Legionowo jest skomunikowane z drogą ekspresową S8. Najbliższymi portami lotniczymi są lotniska Okęcie i Modlin.

Podział administracyjny

Legionowo nie posiada oficjalnego podziału na dzielnice, jednak w powszechnym użyciu taki podział funkcjonuje. W obrębie miasta wyróżnia się następujące jednostki: Centrum, os. Jagiellońska, os. Sobieskiego, os. Piaski, osiedla Bukowiec A, B i C, Ludwisin, Przystanek,  III Parcela, Łajski.

Transport miejski

Transport miejski na terenie legionowa obsługuje ZTM Warszawa. Po Legionowie można poruszać się autobusami dziennymi i nocnymi. Linia nocna oznaczona jest symbolem „N” i cyfrą. Na terenie Legionowa obowiązuje bilet ważny w strefie 1 i 2 (miejskiej i pozamiejskiej). Ponadto Legionowo jest połączone z Warszawą za Szybkiej Kolei Miejskiej SKM. Linie kolei miejskiej oznaczone są literą „S” i cyfrą. W autobusach i SKM obowiązuje ten sam bilet. Cena biletu normalnego, jednorazowego na strefę 1 i 2 wynosi 7 zł. Połaczenia pomiędzy Legionowem a Warszawą obsługują również linie prywatne.

Dworce kolejowe i autobusowe

Legionowo posiada połączenia kolejowe z Warszawą (duży wybór), Krakowem, Działdowem, Nasielskiem, Tłuszczem, Modlinem, Gdynią, Kołobrzegiem i Zakopanym. Dworzec PKP znajduje się przy ul. Kościuszki 1. Można do niego dotrzeć komunikacją miejską.

W Legionowie nie ma osobnego dworca autobusowego. Najbliższy większy dworzec autobusowy znajduje się w Warszawie.

Zabytki i atrakcje

W Legionowie znajduje się kilka ciekawych zabytków: budynek koszar z końca XIX w., willa „Bratki”, w której mieści się Muzeum Historyczne oraz zespół willowo – parkowy „Kozłówka”.

Wyznaczanie trasy