Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Lęborka

Informacje ogólne i położenie

Lębork to miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, nad rzeką Łebą i Okalicą. Położone ok. 30 kilometrów od Morza Bałtyckiego, tuż przy Puszczy Kaszubskiej. Zamieszkiwane przez ok. 36 tysięcy mieszkańców. Jest regionalnym ośrodkiem przemysłowym.

Podróż samochodem

W Lęborku krzyżują się droga krajowa nr 6 od granicy z Niemcami w Kołbaskowie, przez Szczecin, Koszalin, Słupsk, Lębork, Gdynię, Gdańsk, Pruszcz Gdański, do Łęgowa oraz droga wojewódzka nr 214 na trasie Łeba-Lębork-Kościerzyna-Warlubie. Lokalne drogi prowadzą do wsi Linia oraz Choczewo.

Nie wyznaczono strefy płatnego parkowania, więc korzystanie z parkingów miejskich jest bezpłatne. Postój możliwy jest głównie przed budynkami użyteczności publicznej lub na prywatnych parkingach.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Dworcowej. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz do takich miast jak Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Kołobrzeg, Kraków, Lublin, Łeba, Łódź, Poznań, Sosnowiec, Szczecin czy Wrocław.

Podróż autobusem

Autobusy dalekobieżne zatrzymują się przy dworcu kolejowym. Obsługiwane połączenia do Bydgoszczy, Chojnic, Grudziądza, Kalisza, Łeby, Łodzi, Słupska, Torunia, Warszawy, Włocławka i Wrocławia.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko to Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, znajdujący się w odległości 60 kilometrów od Lęborka. Obsługuje loty międzynarodowe (głównie Wizz Air i Ryanair) oraz lokalne – LOT do Warszawy czy EuroLOT do Krakowa.

Komunikacja miejska

Lęborskie osiedla oraz okoliczne miejscowości łączy komunikacja miejska obsługiwana przez ZKM Lębork. Pasażerowie mogą korzystać z 6 linii oznaczonych cyframi 1-6. Bilet miejski kosztuje 2,2-2,4 zł, a podmiejski – 3,8-4,3 zł (w zależności od odległości).

Atrakcje turystyczne

W Lęborku na uwagę zasługuje przede wszystkim Stare Miasto z murami obronnymi i XIV-wieczną basztą. W mieście znajduje się również dawny zamek krzyżacki z XIV wieku (współcześnie siedziba sądu), zabytkowy młyn i spichlerz solny. Odpoczynek i rekreacja możliwe są nad Jeziorem Lubowidzkim.

Wyznaczanie trasy