Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Kwidzyna

Informacje ogólne i położenie

Kwidzyn to miasto w województwie pomorskim, położone nad rzeką Liwą. Zamieszkiwane przez ok. 38 tysięcy mieszkańców, podzielone na 14 dzielnic. Jest regionalnym ośrodkiem gospodarczym oraz turystycznym (ze względu na usytuowanie XIV-wiecznego zamku).

Podróż samochodem

Przez Kwidzyn przebiega droga krajowa nr 55 na trasie Nowy Dwór Gdański-Malbork-Kwidzyn-Grudziądz-Stolno, a także drogi wojewódzkie – nr 521 z Iławy do Kwidzyna, nr 90 z Małej Karczmy do Kwidzyna, nr 518 na trasie Gniew-Mareza (przedmieścia Kwidzyna), nr 588 – Opalenie-Mareza oraz nr 532 – Kwidzyn-Gardeja.

Nie wyznaczono strefy płatnego parkowania, więc korzystanie z parkingów miejskich jest bezpłatne. Postój możliwy jest głównie przed budynkami użyteczności publicznej lub na prywatnych parkingach.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Tadeusza Kościuszki 54. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia do takich miast jak Grudziądz, Malbork, Toruń czy Nowy Dwór Gdański.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy mieści się przy ul. Marii Konopnickiej 10. Zatrzymują się na nim pojazdy do i z takich miast jak Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kalisz, Krynica Morska, Kudowa-Zdrój, Łeba, Malbork, Płock, Poznań, Radom, Toruń czy Wrocław.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko to Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, znajdujący się w odległości 100 kilometrów od Kwidzyna. Obsługuje loty międzynarodowe (głównie Wizz Air i Ryanair) oraz lokalne – LOT do Warszawy czy EuroLOT do Krakowa.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy na terenie Kwidzyna oraz okolicznych miejscowości zapewnia PKS Kwidzyn. Obsługuje 4 linie miejskie, na które bilet normalny kosztuje 2,3-2,5 zł, a ulgowy – 1,3-1,5 zł.

Atrakcje turystyczne

Najważniejszymi atrakcjami Kwidzyna są XIV-wieczny zamek, w którym mieści się Muzeum Zamkowe oraz kontrkatedra św. Jana Ewangelisty, która powstała w tym samym okresie. W mieście oglądać można również zachowane fragmenty murów obronnych. Życie kulturalne organizowane jest przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. W mieście działa również Scena Lalkowa. Wokół Kwidzyna występują lasy, w tym np. rezerwat przyrody Kwidzyńskie Ostnice.

Wyznaczanie trasy