Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Krynicy Morskiej

Informacje ogólne i położenie

Krynica Morska to miasto w województwie pomorskim. Położone jest na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W skład gminy wchodzą także miejscowości Przebrno i Nowa Karczma. To miejscowość turystyczna, której cała powierzchnia należy do parku krajobrazowego. Zamieszkiwana jest przez ok. 1400 ludzi. W Krynicy Morskiej znajduje się kąpielisko i port rybacko-jachtowy.

Podróż samochodem

Z południowej i zachodniej części Polski należy kierować się drogą krajową nr 6 do Wejherowa. Kolejne etapy podróży to przejazd drogą krajową nr 1, dojazd do Trójmiasta, a następnie drogą krajową nr 7 do Nowego Dworu Mazowieckiego. Dalej drogą nr 502 do Stegny i stamtąd drogą nr 501 do Sztutowa i bezpośrednio do Krynicy Morskiej.

Podróż z innych części Polski także wymaga kierowania się na Trójmiasto i dalej według powyższych wskazówek. W sezonie wakacyjnym na trasie wzdłuż Mierzei mogą tworzyć się zatory, ze względu na bliskie położenie kilku innych miejscowości turystycznych.

Podróż pociągiem i autobusem

W sezonie letnim możliwe są bezpośrednie połączenia autobusowe z niektórymi miastami Polski. Poza sezonem, a także w przypadku transportu kolejowego, konieczne jest dotarcie do Elbląga lub Gdańska. Z tamtejszych dworców odjeżdżają bezpośrednie autobusy PKS do Krynicy. Kursują przynajmniej raz na godzinę. Cena biletu nie powinna być wyższa, niż kilkanaście złotych.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie znajduje się w Gdańsku-Rębiechowie. Port lotniczy jest dobrze skomunikowany z centrum miasta. Z dworca autobusowego w Gdańsku kursują bezpośrednie autobusy PKS do Krynicy.

Podróż statkiem wycieczkowym

Możliwy jest także dojazd do Elbląga, skąd odbywają się rejsy wycieczkowe do Krynicy Morskiej. Połączenie oferowane jest w ramach Żeglugi Gdańskiej. Bilet dla osoby dorosłej to ok. 30 zł.

Atrakcje turystyczne

Symbolem Krynicy Morskiej jest latarnia, którą turyści mogą zwiedzać. Największą popularnością cieszy się oczywiście kąpielisko z niemal dwoma kilometrami plaż. Warto odwiedzić również port, w którym działa żegluga przybrzeżna. Drogą wodną można stąd dotrzeć do Tolkmicka, Elbląga i Fromborska.

W Krynicy znajduje się najwyższa wydma Mierzei Wiślanej, nazywana Wielbłądzim Garbem. W mieście działa wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli oraz prywatnych kwater.

Wyznaczanie trasy