Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Kątów Rybackich

Informacje ogólne i położenie

Kąty Rybackie to wieś położona w województwie pomorskim, na Żuławach Wiślanych. Znajduje się na zachodnim brzegu Zalewu Wiślanego, od północy ma dostęp do Zatoki Gdańskiej. To miejscowość turystyczna oraz rybacka z portem morskim i przystanią. Zamieszkiwana jest przez ok. 700 osób.

Podróż samochodem

Z południowej oraz zachodniej części Polski do Kątów Rybackich dotrzeć można następującą trasą: drogą krajową nr 6 do Wejherowa, następnie drogą nr 1, dojazd do Trójmiasta i kontynuacja podróży drogą nr 7 do Nowego Dworu Mazowieckiego. Następnie drogą 502 w kierunku północnym, w Stegnie zjazd na drogę 501 do Sztutowa i bezpośrednio do Kątów Rybackich.

Z centralnej Polski warto skierować się na drogi krajowe nr 22 i 1 aż do Starogardu Gdańskiego, następnie drogą 22 do Malborka, kolejno drogą 514 przechodzącą w 502. W Stegnie zjazd na drogę 501 do Sztutowa. Parkowanie możliwe jest przede wszystkim przed ośrodkami wypoczynkowymi i kwaterami prywatnymi. W sezonie letnim na głównej ulicy Gdańskiej mogą tworzyć się zatory w kierunku Krynicy Morskiej.

Podróż autobusem

W Kątach Rybackim znajduje się przystanek autobusowy, na którym zatrzymują się pojazdy PKS udające się do Krynicy Morskiej. W sezonie wakacyjnym mogą być to połączenia bezpośrednie z wybranych miast Polski. Możliwe jest także skorzystanie z usług przewoźników kursujących z Trójmiasta.

Podróż pociągiem

Do miejscowości nie można dotrzeć bezpośrednio koleją. Możliwa jest jednak podróż pociągiem do dworca w Gdańsku, skąd kursują autobusy PKS w kierunku Krynicy Morskiej, zatrzymujące się także w Kątach Rybackich.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie znajduje się w Gdańsku-Rębiechowie. Port lotniczy jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, skąd odjeżdżają autobusy w kierunku Krynicy Morskiej, przejeżdżające przez Kąty Rybackie.

Atrakcje turystyczne

Kąty Rybackie to przede wszystkim miejscowość turystyczna z piaszczystymi plażami. Na terenie miejscowości znajduje się także rezerwat przyrody kormorana czarnego – największa kolonia tych ptaków w Europie.

Wyznaczanie trasy