Mapa Karwi
Informacje ogólne i położenie
Karwia to część miasta Władysławowa, położona nad Morzem Bałtyckim. Na stale zamieszkiwana przez mniej, niż tysiąc ludzi. To znany ośrodek turystyczny z kąpieliskami, ośrodkami wypoczynkowymi i kwaterami prywatnymi.
Podróż samochodem
Udając się do Karwi, należy kierować się do Gdańska i kontynuować podróż obwodnicą trójmiasta. Przed Pruszczem Gdańskim należy skręcić w lewo (kierunek na Gdynię). W Gdyni kolejny skręt w lewo, w kierunku na Szczecin. W miejscowości Reda skręt w prawo, w kierunku na Władysławowo. Możliwe jest kontynuowanie jazdy drogą przez centrum miasta i Jastrzębią Górę lub podróż drogą wojewódzką nr 216, w miejscowości Celbowo skręt na drogę wojewódzką nr 213, w Sulicicach na drogę nr 215, która prowadzi bezpośrednio do Karwi.
Podróż autobusem
W Karwi nie funkcjonuje przystanek i nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych. W sezonie wakacyjnym możliwe jest skorzystanie z bezpośrednich połączeń do Władysławowa. Poza miesiącami letnimi należy dojechać do dworca w Gdyni, skąd kursują autobusy na Hel, przejeżdżające przez Władysławowo. Podróż należy kontynuować np. busem.
Podróż pociągiem
Karwia nie dysponuje przystankiem kolejowym, więc bezpośredni dojazd pociągiem nie jest możliwy. Transport odbywa się w ten sam sposób, co w przypadku autobusów – bezpośrednie połączenia kolejowe z Władysławowem od czerwca do sierpnia lub przesiadka w Gdyni i dotarcie do centrum miasta. Kontynuacja podróży busami kursującymi po wybrzeżu.
Podróż samolotem
Najbliższe lotnisko pasażerskie obsługujące ruch krajowy i zagraniczny znajduje się w Gdańsku-Rębiechowie. Stamtąd możliwe jest dotarcie Gdańska i Gdyni. Pojedynczy przewoźnicy oferują także bezpośrednie połączenia busami. Za przejazd z lotniska do Karwi trzeba jednak zapłacić 80-100 zł.
Atrakcje turystyczne
Karwia słynie przede wszystkim ze swoich kąpielisk i plaż, które znajdują się przy ulicy Wojska Polskiego. Warte uwagi są również charakterystyczne zabudowania z końca XIX wieku, które przypominają o dawnym charakterze Karwi. Była to bowiem kaszubska wieś rybacka.