Mapa Jastrzębiej Góry
Informacje ogólne i położenie
Jastrzębia Góra to część miasta Władysławowa, włączona do niego w 1975 roku. Położona jest nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką, na Pobrzeżu Gdańskim. To najbardziej wysunięta na północ osada w Polsce. W skład Jastrzębiej Góry wchodzą części Lisi Jar i Jasne Wybrzeże. Graniczy z Rozewiem i Tupadłami.
Podróż samochodem
Udając się do Jastrzębiej Góry, należy kierować się na Gdańsk i kontynuować jazdę Obwodnicą Trójmiasta. Tuż przed Pruszczem Gdańskim konieczny jest skręt w lewo (kierunek na Gdynię), w Gdyni kolejny skręt w lewo (kierunek na Szczecin). W miejscowości Reda należy skręcić w prawo (kierunek na Władysławowo) i kontynuować jazdę bezpośrednio do Jastrzębiej Góry (ok. 25 kilometrów). Parkowanie możliwe jest przy ośrodkach wczasowych i prywatnych kwaterach oraz na parkingach strzeżonych. W sezonie letnim mogą tworzyć się chwilowe zatory na drogach.
Podróż autobusem
W miesiącach wakacyjnych (od czerwca do sierpnia) niektórzy przewoźnicy oferują bezpośrednie połączenia z Władysławowem. Zazwyczaj jednak konieczna jest przesiadka w Gdyni (do której dotrzeć można zarówno autobusem, jak i pociągiem). Stamtąd kursują stałe połączenia autobusowe z Helem, zatrzymujące się również we Władysławowie.
Podróż pociągiem
Podobnie wygląda podróż koleją – w sezonie letnim możliwe są połączenia bezpośrednie. W przeciwnym wypadku należy dotrzeć na dworzec PKP w Gdyni, skąd odjeżdżają pociągi przejeżdżające przez Władysławowo. Zatrzymują się one na dworcu przy ul. Towarowej.
Podróż samolotem
Najbliższe lotnisko pasażerskie znajduje się w Gdańsku-Rębiechowie. Port lotniczy jest dobrze skomunikowany z centrum Gdańska i Gdynią. Z tych miast podróż można kontynuować pociągiem lub autobusem.
Atrakcje turystyczne
Jastrzębia Góra to znany kurort nadmorski z 3 kąpieliskami (przy ul. Bałtyckiej oraz Rozewskiej) i bogatą bazą turystyczną. Plaże są zadbane i duże – szerokie nawet do 200 metrów. Warto zobaczyć klifowe wybrzeże, którego wysokość w niektórych miejscach dochodzi do 30 metrów.
Znajduje się tu także „Gwiazda Północy”, czyli obelisk informujący o tym, że jest to najbardziej wysunięte na północ miejsce w Polsce. Z tego powodu można doświadczyć tu białych nocy. Przez kilkanaście dni w roku nie zapadają całkowite ciemności, ponieważ zmierzch przechodzi bezpośrednio w świt.