Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Jastarni

Informacje ogólne i położenie

Jastarnia to miasto w województwie pomorskim leżące na Mierzei Helskiej. To znany nadmorski kurort z portem i przystanią morską oraz kąpieliskami. Jastarnię zamieszkuje ok. 4 tysięcy ludzi. W skład miejscowości wchodzą części: Kuźnica, Jurata i osiedle mieszkaniowe Syberia.

Podróż samochodem

Udając się do Jastarni należy kierować się na Trójmiasto i jechać zgodnie ze znakami prowadzącymi na Hel. Po minięciu Rumi i Redy rozpoczyna się droga na trasie Puck-Hel. Prowadzi ona kolejno przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę i dociera do Jastarni. Miejsca parkingowe znajdują się przede wszystkim przy ośrodkach wypoczynkowych i prywatnych kwaterach. W sezonie letnim na trasie helskiej mogą tworzyć się zatory.

Podróż pociągiem

W miesiącach wakacyjnych (od czerwca do sierpnia) do Jastarni kursują bezpośrednie pociągi z wielu miast Polski, także jej południowej części. Podróż w pozostałych miesiącach wymaga dotarcia do dworca kolejowego w Gdyni, skąd odjeżdżają pociągi docierające do kurortu. Stacja kolejowa w Jastarni znajduje się przy ul. Helskiej.

Podróż autobusem

Podobnie wygląda transport autobusowy. W sezonie letnim niektórzy przewoźnicy oferują bezpośrednie połączenia. Zazwyczaj jednak konieczne jest dojechanie do dworca PKS w Gdyni (znajdującego się w tym samym miejscu co dworzec PKP). Stamtąd przynajmniej raz na godzinę kursują autobusy na Hel, zatrzymujące się także w Jastarni.

Podróż samolotem

Najbliżej położone lotnisko pasażerskie obsługujące ruch krajowy i międzynarodowy, to port lotniczy w Gdańsku. Stamtąd łatwo dotrzeć na dworzec PKP lub PKS, skąd kursują bezpośrednie połączenia autobusowe i kolejowe z Jastarnią. W sezonie wakacyjnym możliwe jest także skorzystanie z usług przewoźnika, który oferuje przelot niewielkim samolotem na trasie Gdańsk-Jastarnia. Cena biletu to 140-160 zł.

Podróż tramwajem wodnym

Możliwe jest również dotarcie do Gdyni autobusem lub pociągiem i kontynuowanie podróży tramwajem wodnym linii 530, który dociera do Jastarni. To rozwiązanie polecane jednak turystom, którzy stacjonują w Gdyni lub Jastarni i chcą poruszać się między miastami. Ze zrozumiałych względów niemożliwe jest przewożenie dużych bagaży.

Atrakcje turystyczne

Jastarnia to przede wszystkim nadmorski kurort słynący z atrakcyjnych kąpielisk. W mieście działa ich 6, które oferują w sumie 700 metrów plaż. Warto zobaczyć także skansen fortyfikacji z 1939 roku, Ośrodek Oporu Jastarnia z 4 zabytkowymi schronami czy chatę rybacką z XIX wieku. Na uwagę zasługuje również ciekawa zabudowa z lat 20. i 30. XX wieku oraz całkowicie metalowa latarnia morska mierząca 17 metrów.

Wyznaczanie trasy