Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Jasła

Informacje ogólne i położenie

Jasło to miasto w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Położone na przecięciu rzek Wisłoki, Ropy i Jasiołki. Zamieszkiwane przez ok. 37 tysięcy ludzi, podzielone na 17 części administracyjnych. W mieście znajdują się zabytki oraz obiekty historyczne.

Podróż samochodem

Przez Jasło przebiega droga krajowa nr 28 na trasie Zator-Wadowice-Nowy Sącz-Gorlice-Biecz-Jasło (obwodnica miasta)-Krosno-Sanok-Medyka (granica z Ukrainą) oraz droga krajowa nr 72 z Jasła, przez Pilzno, Tarnów, Dąbrowę Tarnowską, Kielce i Wiśniówkę. Z kolei droga wojewódzka nr 992 łączy Jasło oraz granicę ze Słowacją w Krempnej.

W mieście wyznaczono strefę płatnego parkowania, która obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00-17.00. Każda rozpoczęta godzina postoju to wydatek 1-1,5 zł.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Metzgera. Kasy biletowe są nieczynne. Obsługuje pojedyncze połączenia o znaczeniu lokalnym do Boguchwały, Rzeszowa i Zagórza.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy znajduje się przy ul. Przemysłowej. Obsługuje połączenia do takich miast jak Busko-Zdrój, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Radom, Rzeszów, Sanok, Tarnów, Warszawa, Wrocław czy Zakopane.

Podróż samolotem

Lotnisko Rzeszów-Jasionka znajduje się ok. 80 kilometrów od Jasła. Obsługuje głównie połączenia międzynarodowe (Wielka Brytania, Irlandia) oraz jedno lokalne do Warszawy.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy wewnątrz miasta oraz do okolicznych gmin zapewnia ZKMS Jasło. Obsługuje 12 linii miejskich oraz 38 pozamiejskich. Dworzec ZKMS znajduje się przy ul. Piotra Skargi 84. Bilet miejski kosztuje 2,10-2,30 zł, a pozamiejski – 2,30-4,80 zł (w zależności od dystansu).

Atrakcje turystycznego

Najważniejszymi zabytkami Jasła jest gotycka kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XV wieku, zespół pałacowy z pałacem Sroczyńskich i parkiem z XIX wieku czy zespół dworski z dworem i parkiem z XVIII wieku. Warto odwiedzić rynek, Muzeum Regionalne, park miejski, a także zobaczyć zachowane fragmenty murów miejskich.

Wyznaczanie trasy