Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Jarosławca

Informacje ogólne i położenie

Jarosławiec to wieś w województwie zachodniopomorskim, leżąca na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim. To miejscowość turystyczno-wypoczynkowa z bogatą bazą noclegową i kąpieliskami morskimi.

Podróż samochodem

W pobliżu Jarosławca przebiega droga wojewódzka nr 203 łącząca Darłowo-Ustka. Miejscowość znajduje się na północ od tej trasy, nad samym wybrzeżem. Udając się do niej samochodem z zachodniej części Polski, należy kierować się na Koszalin. Ze wschodniej i centralnej części – na Słupsk.

Postój możliwy jest na parkingach przy ośrodkach wypoczynkowych, innych prywatnych parkingach, a także na bezpłatnych miejscach postojowych przy plaży na ul. Nadmorskiej.

Podróż autobusem

W Jarosławcu znajdują się trzy przystanki, na których zatrzymują się autobusy oraz busy: na początku miejscowości (przy ośrodkach wczasowych), w centrum (przy latarni morskiej) i na końcu (na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Leśnej).

Do miejscowości nie docierają bezpośrednie autobusy z innych części Polski. Konieczne jest dotarcie do Darłowa, Słupska, Ustki lub Sławna, skąd kursują stałe linie łączące je z Jarosławcem.

Podróż pociągiem

Przez Jarosławiec nie przebiega linia kolejowa. Najbliższa stacja znajduje się w oddalonym o 25 kilometrów Sławnie. Podróż można kontynuować autobusem lub busem zatrzymującym się w centrum Jarosławca.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie znajduje się w Gdańsku oddalonym od miejscowości o ok. 180 km. Podróż można kontynuować Szybką Koleją Miejską do Słupska, a stamtąd do Jarosławca autobusem.

Atrakcje turystyczne

Jarosławiec to miejscowość wypoczynkowo-turystyczna na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Występują tu plaże kamieniste i piaszczyste (częściowo uzupełnione sprowadzonym piaskiem) oraz wysokie klify (nawet do 45 metrów wysokości).

Na terenie gminy działają dwa kąpieliska – Jarosławiec Wschód i Jarosławiec Zachód – w sumie to niemal 2 kilometry plaż z ratownikami, punktami gastronomicznymi i pozostałą infrastrukturą niezbędną do przyjęcia turystów.

Co roku w Jarosławcu odbywa się Międzynarodowy Bieg po Plaży, działa także mała przystań morska oferująca rejsy wycieczkowe. W gminie powstał również aquaprk, który oferuje 3 różne baseny na świeżym powietrzu.

Wyznaczanie trasy