Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Dziwnówka

Dziwnówek to wieś w województwie zachodniopomorskim, przy Mierzei Dziwnowskiej znajdującej się pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską. To miejscowość wypoczynkowa, której głównym atutem są piaszczyste plaże. Położona jest w pobliżu Kamienia Pomorskiego i Międzyzdrojów.

Podróż samochodem

W miejscowości łączą się następujące drogi: droga wojewódzka nr 102 z Międzyzdrojów i nr 107 przez Kamień Pomorski. Podróżując do Dziwnówka należy kierować się na Szczecin. Miejscowość znajduje się 8 kilometrów od Kamienia pomorskiego w stronę wybrzeża.

Parkowanie możliwe jest przede wszystkim na prywatnych parkingach przy ośrodkach wypoczynkowych, a także w strefie płatnego parkowania obejmującej obszar pomiędzy ulicami Wolności, 1 Maja, Morskiej, Kamieńskiej i Zaułku.

Podróż autobusem

W centralnej części Dziwnówka znajduje się przystanek, na którym zatrzymują się autobusy PKS oraz prywatnych przewoźników. W sezonie letnim możliwe jest bezpośrednie połączenie z Łodzią, Wrocławiem czy Gdańskiem, ale nie są to regularne linie.

Pewniejszym rozwiązaniem jest dojazd do Międzyzdrojów, Szczecina czy Kołobrzegu, skąd kursują bezpośrednie autobusy oraz busy (takich przewoźników jak Benko Bus, KSK Bus, Emilbus czy Ober Trans).

Te ostatnie służą także jako transport lokalny pomiędzy najbliższymi miejscowościami.

Podróż pociągiem

W Dziwnówku nie ma stacji kolejowej, więc bezpośredni dojazd tym środkiem transportu nie jest możliwy. Z wielu miast Polski dotrzeć można do Kamienia Pomorskiego oddalonego o 8 km, ale nie są to linie regularne.

Bez problemu dotrzeć można jednak do Międzyzdrojów (oddalonych o 30 km) czy Szczecina (80 km). Podróż z tych miast należy kontynuować autobusem lub busem.


Atrakcje turystyczne

Dziwnówek cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na dostęp do Morza Bałtyckiego. Plaże są piaszczyste, a kąpielisko wyznaczono na ponad 400 metrach linii brzegowej.

W miejscowości działa wiele pensjonatów oraz prywatnych kwater. Ciekawostką jest metalowa atrapa latarni morskiej, która powstała na potrzeby programu telewizyjnego. Pierwotnie znajdowała się w Kamieniu Pomorskim, ale została przeniesiona do Dziwnówka.

W Dziwnówku funkcjonują ośrodki rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Ze względu na warunki naturalne leczone są tu przede wszystkim dzieci z chorobami układu oddechowego, a także narządów ruchu.

Wyznaczanie trasy