Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Ciechanowa

Informacje ogólne i położenie

Ciechanów to miasto położone w województwie mazowieckim, nad rzeką Łydynią. Zamieszkiwane przez ok. 45 tysięcy ludzi i podzielone na 12 osiedli. Jest regionalnym ośrodkiem przemysłowym, edukacyjnym i kulturalnym.

Podróż samochodem

Przez Ciechanów przebiega droga krajowa nr 50, która stanowi otwartą od północy obwodnicę aglomeracji warszawskiej, prowadzi przez takie miejscowości jak Ciechanów, Płońsk, Sochaczew, Żyrardów, Grójec, Mińsk Mazowiecki, Ostrów Mazowiecka oraz droga krajowa nr 60 na trasie Topola Królewska, Kutno, Płock, Ciechanów, Ostrów Mazowiecka. Inne ważne trasy to drogi wojewódzkie – nr 615 z Mławy do Ciechanowa, nr 616 z Rembielina do Ciechanowa i 617 – z Przasnysza do Ciechanowa.

W mieście wyznaczono strefę płatnego parkowania, która obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w soboty, od 9.00 do 14.00. Postój do 30 minut kosztuje 0,5-0,7 zł, pierwsza godzina – 1,5-1,7 zł, druga – 1,8-2 zł, trzecia – 2,1-2,3 zł, każda kolejna – 1,5-1,7 zł. Postój całodzienny to wydatek 5-6 zł.

Podróż pociągiem

W mieście znajdują się dwie stacje kolejowe – Ciechanów Przemysłowy i główna stacja Ciechanów, znajdująca się przy ul. Sienkiewicza 73. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia do takich miast jak Bielsko-Biała, Elbląg, Gdynia, Gliwice, Hel, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Katowice, Lublin, Olsztyn, Opole, Przemyśl, Rzeszów, Warszawa, Wrocław czy Zakopane.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy mieści się przy ul. Sienkiewicza 8. Zatrzymują się na nim pojazdy do i z takich miast jak Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Kielce, Kraków, Olsztyn, Piła, Płock, Radom, Szczecin, Toruń, Tychy, Warszawa czy Zakopane.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie to położony 100 kilometrów od Ciechanowa Port Lotniczy Chopina (Okęcie) w Warszawie. Obsługuje loty międzynarodowe oraz lokalne do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy wewnątrz miasta, a także do takich miejscowości jak Glinojeck, Ojrzeń czy Gołymin zapewnia ZKM Ciechanów. Przewoźnik obsługuje 11 linii autobusowych. Bilet miejski kosztuje 2,8-3 zł, pozamiejski – 3,4-3,6 zł.

Atrakcje turystyczne

W Ciechanowie podziwiać można m.in. ruiny zamku książęcego z XIV wieku, kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z XVI wieku, ratusz z XIX wieku, wieżę ciśnień czy Krzywą Halę – główny budynek dawnej niemieckiej dzielnicy. W pobliskiej Opinogórze znajduje się Muzeum Romantyzmu.

Wyznaczanie trasy