Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Chojnic

Informacje ogólne i położenie

Chojnice to miasto w województwie pomorskim. Położone na Pomorzu Gdańskim, ok. 120 kilometrów na południowy zachód od Gdańska. Podział administracyjny obejmuje części miasta: Dolina, Grunowo, Igły, Małe Osady, Podlesie i Zamieście. Zamieszkiwane przez ok. 40,5 tys. ludzi. Jest miejscowością turystyczną.

Podróż samochodem

Przez Chojnice przebiega droga krajowa nr 22 na trasie Grzechotki (granica z Rosją, obwód kaliningradzki), Elbląg, Malbork, Chojnice, Wałcz, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą (granica z Niemcami) – pełni rolę obwodnicy miasta, która posiada 2 węzły w granicach Chojnic. W mieście spotykają się również drogi wojewódzkie – nr 212 – Cewice-Chojnice-Kamionka, nr 240 – Świecie-Chojnice, nr 235 – Korne-Chojnice.

W Chojnicach wyznaczono strefę płatnego parkowania, która obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00 oraz w soboty – 9.00-13.00. Postój do 30 minut kosztuje 1-1,2 zł, pierwsza godzina – 2-2,2 zł, druga – 2,4-2,6 zł, trzecia – 2,6-2,8 zł, czwarta i kolejne – 2-2,2 zł. Ceny dotyczą strefy w ścisłym centrum.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ulicy Dworcowej. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia do takich miast jak Bydgoszcz, Gdańsk, Kościerzyna, Piła, Toruń czy Tuchola.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy także mieści się przy ul. Dworcowej. Obsługuje połączenia do m.in. Bielska-Białej, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kołobrzegu, Koszalina, Lublina, Łodzi, Płocka, Torunia, Ustki, Warszawy Wrocławia czy Zakopanego.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko to Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, znajdujący się w odległości ok. 120 kilometrów od Chojnic. Obsługuje loty międzynarodowe (głównie Wizz Air i Ryanair) oraz lokalne – LOT do Warszawy czy EuroLOT do Krakowa.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy obsługiwany jest przez MZK Chojnice, który obsługuje 15 linii wewnątrz Chojnic oraz do okolicznych miejscowości. Bilet miejski kosztuje 2,4-2,6 zł, a pozamiejski – 3,6-6,2 (w zależności od odległości).

Atrakcje turystyczne

W Chojnicach warto odwiedzić malowniczy rynek czy Bazylikę Ścięcia Św. Jana Chrzciciela z XIV wieku, zobaczyć pozostałości murów miejskich z basztami Starego Miasta (np. Brama Człuchowska) lub skorzystać z atrakcji oferowanych przez park wodny i przystań żeglarską na Jeziorze Charzykowskim.

Wyznaczanie trasy