Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Bolesławca

Informacje ogólne i położenie

Bolesławiec to miasto w województwie dolnośląskim, historycznie położone na Dolnym Śląsku, nad rzeką Bóbr. Zamieszkiwane przez ok. 40 tysięcy ludzi, podzielone jest na 15 osiedli. To regionalny ośrodek przemysłowy (m.in. zakłady ceramiczne).

Podróż samochodem

Przez Bolesławiec przebiega droga krajowa nr 94 – od Zgorzelca (granica z Niemcami), przez Bolesławiec, Legnicę, Opole, Bytom, Kraków, do Tarnowa oraz drogi wojewódzkie – nr 350 – Łęknica-Bolesławiec, nr 363 – Bolesławiec-Jenków i nr 297 – Nowa Sól-Lwówek Śląski.

W mieście wyznaczono płatne parkingu niestrzeżone. Postój przez pierwszą godzinę kosztuje 1-1,2 zł, druga – 2,4-2,6 zł, trzecia – 2,8-3 zł, czwarta i każda kolejna – 2-2,2 zł.

Podróż pociągiem

Dworzec kolejowy znajduje się przy ul. Bolesława Chrobrego 1. Kasy biletowe są czynne. Obsługuje połączenia do takich miast jak Berlin, Gliwice, Hamburg, Katowice, Kraków, Legnica, Opole, Wrocław, Zabrze czy Zgorzelec.

Podróż autobusem

Dworzec autobusowy mieści się przy ul. Wesoła 1. Korzystają z niego pojazdy do i z takich miast jak Berlin, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Konin, Koszalin, Lublin, Pobierowo, Szczecin, Ustronie, Wrocław czy Zgorzelec.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko pasażerskie znajduje się we Wrocławiu-Strachowicach, ok. 115 kilometrów od Bolesławca. Obsługuje połączenia międzynarodowe, a także lokalne – do Warszawy i Gdańska.

Komunikacja miejska

Transport autobusowy wewnątrz miasta i do okolicznych miejscowości zapewnia MZK Bolesławiec. Pasażerowie mogą korzystać z 9 linii. Bilet miejski kosztuje 2,1-2,3 zł, a podmiejski (do Brzeźnika, Bolesławic, Dobrej czy Łazisk) – 2,4-2,6 zł.

Atrakcje turystyczne

W Bolesławcu warto odwiedzić rynek z zabytkowymi kamienicami i ratuszem (XVI wiek). Na uwagę zasługują również mury obronne z XV wieku, zabytki sakralne czy Teatr Stary w zabytkowym budynku arsenału.

Wyznaczanie trasy