Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Lublin

Szczecin i Lublin dzieli spora odległość – ponad 700 km. Najwygodniejszym środkiem transportu na tej trasie jest samochód. Podróż pociągiem trwa dość długo i najczęściej wymaga przesiadek, ale jest za to tańsza, niż samochód. Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Szczecinem a Lublinem – podróż wymaga kilku przesiadek.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa ze Szczecina do Lublina prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Świebodzin i Poznań, Warszawę i Garwolin. Na odcinku od Świebodzina do Warszawy poruszamy się płatną autostradą A2. Długość tej trasy to ok. 757 km, czas przejazdu 7,5 – 8 godzin. Jeżeli chcemy ominąć płatną autostradę najkrótsza trasa prowadzi przez Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Stryków, Warszawę, i Garwolin. Długość tej trasy to ok. 740 km, czas przejazdu ok. 8,5 – 9 godzin. Możemy też wybrać trasę równoległą do wariantu płatnego, prowadzącą przez Gorzów Wielkopolski, Poznań, Środę Wielkopolską, Turek, Warszawę i Garwolin. Długość tej trasy to ok. 790 km, czas przejazdu ok. 9 – 9,5 godziny.

Podróż pociągiem

Ze Szczecina do Lublina można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie w ciągu doby. Podróż trwa ok. 9 godzin. Podróż z przesiadką najczęściej odbywa się przez Warszawę, ewentualnie przez Warszawę i Dęblin lub Poznań i Warszawę (2 przesiadki).

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Szczecinem a Lublinem. Można próbować podróży z przesiadką np. przez Warszawę. Niestety jeżeli chodzi o transport autobusowy Szczecin nie jest ma zbyt wielu połączeń z innymi miastami, dlatego lepszym wyjściem jest podróż pociągiem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.