Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Lublin

Odległość z Poznania do Lublina wynosi ok. 470 km. Najszybciej trasę pomiędzy tymi miastami pokonamy samochodem. Podróż pociągiem lub autobusem wymaga przesiadek, jest dłuższa, ale tańsza. Korzystniej cenowo wychodzi przejazd pociągiem.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Poznania do Lublina prowadzi przez Wrześnię, Konin, Żyrardów, Radom i Puławy. Je długość to ok. 476 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Na odcinku od Poznania do Żyrardowa poruszamy się płatną autostradą A2, a następnie drogami krajowymi nr 50, 12 i 17 oraz odcinkami dróg ekspresowych S7 i S17. Chcąc ominąć drogę płatną możemy pojechać trasą przez Wrześnię, Turek, Ozorków, Rawę Mazowiecką, Radom i Puławy. Długość tej trasy to ok. 473 km, czas przejazdu ok. 7 godzin.

Podróż pociągiem

Dostępne są bezpośrednie połączenia pomiędzy Poznaniem a Lublinem, ale jest ich niewiele – zaledwie dwa w ciągu doby. Pozostałe połączenia to połączenia z przesiadką w Warszawie lub Kutnie. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 5,5 – 6 godzin. Cena biletu jest dużo niższa, niż koszt paliwa przy podróży samochodem (ok. 1/3 ceny paliwa).

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Poznaniem a Lublinem. Podróż najlepiej zaplanować z przesiadką w Warszawie lub Łodzi. Z obu tych miast do Lublina kursują autobusy PKS, busy i Polski Bus.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.