Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Sosnowiec

Odległość pomiędzy Krakowem a Sosnowcem wynosi ok. 80 km. Trasę tą możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Ze względu na niewielką odległość i stosunkowo niski koszt paliwa opłacalny i wygodny jest przejazd samochodem. Tańsza niż samochód jest podróż autobusem lub koleją, ale wymaga ona przesiadki.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Krakowa do Sosnowca prowadzi przez Olkusz, Sławków i Dąbrowę Górniczą. Jej długość to ok. 77 km, czas przejazdu ok. 1,5 godziny. Trasa przebiega drogą krajową nr 94 i nie zawiera odcinków płatnych. Chcąc skrócić czas podróży możemy wybrać trasę autostradą A4 przez Katowice. Czas przejazdu wynosi wtedy ok. 1 godziny, ale do kosztu paliwa trzeba jeszcze doliczyć opłatę za autostradę.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Krakowa do Sosnowca. Należy najpierw dostać się do Katowic, a stamtąd komunikacją publiczną do Sosnowca. Tanie przejazdy z Krakowa do Katowic oferuje firma Polski Bus, na trasie tej kursują również autobusy PKS i firmy prywatne. Czas dojazdu z Krakowa do Katowic wynosi ok. 1 godz. 15 min. Inną możliwością jest dojazd busem do Olkusza i przesiadka na bus do Sosnowca.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy Krakowem a Sosnowcem. Najpierw należy dostać się do Katowic, a stamtąd do Sosnowca podróż zajmuje, 1,5 – 2,5 godziny lub dłużej, w zależności od układu połączeń i rodzaju pociągu (pospieszny, osobowy). Cena biletu jest dużo niższa, niż podróży samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.