Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Gdynia

Kraków i Gdynię dzieli spora odległość – ok. 600 km. Z tego powodu podróż pomiędzy tymi miastami jest długa. Najtańszym środkiem transportu jest autobus, którym możemy dojechać do Gdańska, a stamtąd do Gdyni. Korzystna cenowo, choć długotrwała jest podróż pociągiem. Szybszy jest samochód, ale tu z kolei koszt paliwa jest dość wysoki. Istnieje również możliwość przelotu samolotem do Gdańska, a potem dojazd do Gdyni.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Krakowa do Gdańska prowadzi przez Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Włocławek, Toruń, Grudziądz i Gdańsk. Długość tej trasy to ok. 617 km, czas przejazdu ok. 6 – 7 godzin. Na odcinku Kraków – Katowice poruszamy się autostradą A4, a na odcinku Toruń – Gdańsk autostradą A1. Obydwie autostrady są płatne. Chcąc ominąć odcinki płatne możemy pojechać drogą krajową nr 94 na Olkusz (równoległa do A4) i drogami nr 534 i 91 przez Golub – Dobrzyń, Grudziądz i Tczew. Trasa ta ma podobną długość, ale czas przejazdu jest dłuższy – ok. 9 godzin. Inną możliwością jest wybór trasy przez Słomniki, Jędrzejów, Piotrków Trybunalski, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz i Gdańsk. Długość tej trasy to ok. 599 km, czas przejazdu ok. 7,5 godziny. Na odcinku Toruń – Gdańsk poruszamy się płatną autostradą A1.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośredniego połączenia Kraków – Gdynia. Najłatwiej dostać się autobusem z Krakowa do Gdańska, a następnie Szybką Koleją Miejską (SKM) do Gdyni. Tanie połączenia na trasie Kraków – Gdańsk obsługuje Polski Bus. Na trasie tej kursują także autobusy PKS. Czas podróży z Krakowa do Gdańska wynosi ok. 10,5 godziny, czas przejazdu z Gdańska do Gdyni ok. 30 min.

Podróż pociągiem

Dostępne są bezpośrednie połączenia kolejowe między Krakowem a Gdynią. Podróż jest długa – trwa ok. 12 – 13 godzin. Plusem jest to, że cena biletu jest dużo niższa, niż koszt przejazdu samochodem.

Podróż samolotem

Loty pomiędzy Krakowem a Gdańskiem obsługuje Eurolot. Bilet w jedną stronę, bez promocji i ofert specjalnych to wydatek rzędu 200 – 300 zł. Z lotniska do Gdyni można dostać się bezpośrednio komunikacją publiczną lub pojechać do Gdańska, a stamtąd Szybką Koleją Miejską do Gdyni.
 

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.