Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Wrocław

Odległość  pomiędzy Katowicami a Wrocławiem wynosi ok. 200 km. Z Katowic do Wrocławia można dostać się samochodem, pociągiem lub autobusem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód. Dobrym pomysłem jest podróż pociągiem lub autobusem ze względu na niższą cenę, spory wybór połączeń i podobny czas przejazdu.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Katowic do Wrocławia prowadzi autostradą A4. Jej długość to ok. 194 km, czas przejazdu ok. 2 godziny. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostradę alternatywna trasa prowadzi równolegle, przez Strzelce Opolskie, Opole, Brzeg i Oławę. Jej długość to ok. 193 km, czas przejazdu ok. 3 godziny.

Podróż pociągiem

Istnieje duży wybór bezpośrednich połączeń z Katowic do Wrocławia. Podróż trwa ok. 3 godzin.
 
Podróż autobusem

Dostępnych jest wiele bezpośrednich połączeń autobusowych z Katowic do Wrocławia, obsługiwanych przez PKS i firmy prywatne. Cena biletu jest zbliżona lub niższa od ceny biletu kolejowego. Czas podróży wynosi ok. 2 – 3 godziny.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.