Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Zakopane

Gdańsk i Zakopane dzieli spora odległość – ok. 700 km. Z tego powodu podróż zajmuje dużo czasu. Najszybciej odległość pomiędzy tymi miastami pokonamy własnym samochodem. Niestety jest to także rozwiązanie najbardziej kosztowne. O wiele tańszy jest pociąg lub autobus, ale wtedy czas podróży jest o kilka godzin dłuższy.

Podróż samochodem

Jadąc z Gdańska do Zakopanego mamy do wyboru kilka tras. Możemy zdecydować się na drogę z płatnymi autostradami lub trasę z pominięciem dróg płatnych. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd autostradami kierujemy się na Grudziądz, Toruń, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice i Kraków. Na odcinku Gdańsk – Toruń trasa biegnie autostradą A1, następnie drogą krajową nr 1, na odcinku Katowice – Kraków autostradą A4, a od Krakowa do Zakopanego drogami krajowymi nr 7 i 47. Przejazd autostradami A1 i A4 jest płatny. Długość tej trasy to ok. 690 km, czas przejazdu ok. 8 godzin. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostrady, to alternatywna trasa wiedzie niemal równolegle przez Tczew, Grudziądz, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice i Kraków. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą krajową nr 91 (równoległa do A1) oraz drogami krajowymi nr 67, 71, 1, 7 i 47. Trasa ma długość ok. 690 km, podróż trwa ok. 10 godzin.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie kolejowe z Gdańska do Zakopanego. Podróż jest jednak bardzo długa – zajmuje ok. 17 godzin. Plusem jest cena biletu, dużo niższa od kosztów paliwa. Jeżeli istniejące połączenie nie okaże się odpowiednie najlepiej jest pojechać z przesiadką w Warszawie. Przy dobrym układzie połączeń podróż zajmuje ok. 15 godzin.

Podróż autobusem

Istnieje bezpośrednie połączenie Gdańsk – Zakopane obsługiwane przez PKS. Podróż  trwa ok. 13, 5 godziny, a cena biletu jest wyższa od ceny biletu kolejowego w 2 klasie. Lepszym rozwiązaniem jest przejazd z przesiadką w Warszawie. Tanie połączenia na trasach Gdańsk – Warszawa i Warszawa – Zakopane obsługuje firma Polski Bus.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.