Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Toruń

Gdańsk i Toruń dzieli odległość ok. 160 km. Najtaniej z Gdańska do Torunia można dostać się autobusem. Podróż pociągiem wymaga przesiadki. Podróż samochodem jest szybka i wygodna, ale w porównaniu z kosztem przejazdu autobusem lub pociągiem, droższa.

Podróż samochodem

Z Gdańska do Torunia prowadzi autostrada A1. Przejazd tą autostradą jest płatny. Długość trasy to ok. 170 km, czas przejazdy ok. 1 godz. 50 min. Jeżeli chcemy uniknąć opłaty za autostradę możemy pojechać biegnącą równolegle do  A1 drogą krajową nr 91. Trasa prowadzi przez Tczew, Grudziądz, Świecie i Chełmno. Jej długość to ok. 181 km, czas przejazdu 2,5 – 3 godziny.

Podróż autobusem

Tanie i szybkie przejazdy na trasie Gdańsk – Toruń oferuje firma Polski Bus. Podróż trwa ok. 2,5 godziny i jest dużo tańsza, niż podróż samochodem.

Podróż pociągiem

Podróż koleją z Gdańska do Torunia jest możliwy z przesiadką w Bydgoszczy. Wybór połączeń jest duży, ale podróż trwa minimum 3 godziny. Cena biletu jest wyższa, niż cena biletu autobusowego.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.