Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Sosnowiec

Gdańsk i Sosnowiec dzieli spora odległość – ponad 500 km. Z tej przyczyny podróż pomiędzy tymi miastami trwa długo. Najszybciej z Gdańska do Sosnowca dostaniemy się samochodem, choć ze względu na koszt paliwa jest to rozwiązanie dość drogie. Taniej wychodzi podróż pociągiem lub autobusem, choć podróż trwa wtedy dłużej. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd autobusem konieczna będzie przesiadka.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Gdańska do Sosnowca prowadzi przez Grudziądz, Toruń, Włocławek, Kutno, Łódź, Piotrków Trybunalski i Częstochowę. Długość tej trasy to ok. 519 km, czas przejazdu ok. 5,5 – 6 godzin. Na odcinku Gdańsk – Toruń trasa prowadzi płatną autostradą A1, a następnie drogą krajową nr 1. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostradę możemy pojechać przez Tczew, Grudziądz, Bydgoszcz, Konin, Kalisz, Gliwice i Katowice. Długość tej trasy to ok. 582 km, ale czas przejazdu jest długi – ok. 8,5 godziny. Możemy też wybrać wariant bardziej okrężny, ale za to szybszy przez Elbląg, Ostródę, Mławę, Płońsk, Żyrardów, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Radomsko i Częstochowę. Długość tej trasy to ok. 606 km, czas przejazdu ok. 6 – 7 godzin.

Podróż pociągiem

Istnieją bezpośrednie połączenia pomiędzy Gdańskiem i Sosnowcem, ale jest ich niewiele. Dobrym rozwiązaniem jest podróż z przesiadką w Warszawie, skąd jest duży wybór połączeń do Sosnowca. Plusem podróży przez Warszawę jest możliwość skrócenia czasu przejazdu. Pociąg bezpośredni z Gdańska do Sosnowca jedzie ok. 10 godzin. Jeżeli w Warszawie, przy dobrym układzie połączeń, przesiądziemy się na pociąg ekspresowy, to cała podróż może trwać ok. 8 – 8,5 godziny.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego pomiędzy Gdańskiem a Sosnowcem. Najwygodniej pojechać autobusem firmy Polski Bus do Katowic i stamtąd dostać się do Sosnowca. Taki przejazd będzie tańszy, niż podróż pociągiem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.