Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Rzeszów

Odległość z Gdańska do Rzeszowa wynosi ok. 650 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem. Najbardziej opłacalny jest przejazd autobusem, minusem jest tu jednak dość długi czas podróży. Podróż pociągiem wymaga jednej lub więcej przesiadek. Wygodnym i szybkim środkiem transportu jest samochód, ale ze względu na koszt paliwa jest również najdroższy.

Podróż samochodem

Jadąc z Gdańska do Rzeszowa możemy wybrać trasę biegnącą częściowo przez płatną autostradę A1 lub trasę z całkowitym pominięciem dróg płatnych. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd autostradą, to najkrótsza trasa prowadzi przez Grudziądz, Toruń, Włocławek, Kutno, Piotrków Trybunalski i Kielce. Jej długość to ok. 650 km, czas przejazdu ok. 8 godzin. Od Gdańska do Torunia poruszamy się autostradą A1, a następnie drogą krajową nr 74. Możemy także pojechać przez Grudziądz, Toruń, Warszawę, Radom i Ostrowiec Świętokrzyski. Trasa ta jest tylko o 8 km dłuższa i ma taki sam czas przejazdu, ale w godzinach szczytu problemem może być przejazd przez Warszawę. Do Torunia trasa prowadzi autostradą A1, a następnie drogami krajowymi nr 10, 7 i 9 oraz drogą ekspresową S7. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostradę możemy pojechać przez Elbląg, Ostródę Warszawę, Radom i Ostrowiec Świętokrzyski. Długość tej trasy to ok. 643 km, a czas przejazdu ok. 8 godzin.

Podróż autobusem

Tanie, bezpośrednie połączenia Gdańsk Rzeszów oferuje firma Polski Bus, Bilet jest dużo tańszy, niż koszt paliwa. Minusem jest długi czas podróży, który wynosi ok. 13,5 godziny.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Gdańskiem a Rzeszowem. Podróż musi się więc odbyć z przesiadką, najlepiej w Kutnie lub w Krakowie. Bilety kolejowe są tańsze, niż koszt paliwa, ale czas podróży jest długi – ok. 15 – 16 godzin.

Podróż samolotem

Połączenia lotnicze z Gdańska do Rzeszowa obsługuje Eurolot. Rejsy odbywają się w wybrane dni tygodnia. Bez ofert specjalnych i promocji cena biletu lotniczego to ok. 200 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.