Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Kielce

Odległość z Gdańska do Kielc wynosi ok. 480 km. Podróż z Gdańska do Kielc najwygodniej odbyć własnym samochodem. Podróż pociągiem lub autobusem jest tańsza, ale wymaga przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Gdańska do Kielc prowadzi przez Grudziądz, Toruń, Włocławek, Kutno, Łódź i Piotrków Trybunalski. Długość tej trasy to ok. 485 km, czas przejazdu ok. 5 – 6 godzin. Trasa prowadzi autostradą A1 oraz drogami krajowymi nr 1 i nr 74. Przejazd autostradą A1 jest płatny. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostradę, to najszybsza trasa prowadzi przez Elbląg, Ostródę, Mławę, Płońsk, Warszawę, Radom i Skarżysko – Kamienną. Długość tej trasy to ok. 529 km, czas przejazdu ok. 6 -7 godzin. Możemy także wybrać wariant przez Tczew, Grudziądz, Włocławek, Łódź i Piotrków Trybunalski. Trasa ta jest krótsza – ma ok. 485 km, ale czas przejazdu jest dłuższy – ok. 7,5 godziny.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego pomiędzy Gdańskiem i Kielcami. Podróż z przesiadką można zaplanować przez Łódź lub Warszawę. Firma Polski Bus obsługuje połączenia z Gdańska do Łodzi i Warszawy oraz z Warszawy do Kielc. Z Warszawy i Łodzi do Kielc możemy się dostać autobusami PKS.

Podróż pociągiem

Dostępne jest jedno, nocne połączenie bezpośrednie z Gdańska do Kielc. Pozostałe to połączenia z przesiadką, najczęściej w Warszawie. Cena biletu jest niższa, niż koszt paliwa, ale podróż trwa długo - pociągiem bezpośrednim ok. 10 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.