Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Częstochowa

Gdańsk i Częstochowę dzieli odległość ok. 450 km. Najszybszym sposobem na pokonanie tej trasy jest podróż samochodem. Tańsza od podróży własnym autem jest podróż pociągiem lub autobusem, niestety czas podróży jest wtedy dłuższy.

Podróż samochodem

Jadąc z Gdańska do Częstochowy mamy do wyboru kilka tras. Można zdecydować się na przejazd autostradą A1 lub wybrać wariant omijający drogę płatną. Trasa przez autostradą A1 prowadzi przez Starogard Gdański, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Kutno, Łódź i Piotrków Trybunalski. Jej długość to ok. 453 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Na odcinku Gdańsk – Toruń poruszamy się autostradą A1, a następnie drogą krajową nr 1. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostradę możemy wybrać trasę przez Tczew, Grudziądz, Włocławek, Łódź, Bełchatów i Radomsko. Długość tej trasy to ok. 463 km, czas przejazdu ok. 7 godzin. Prowadzi ona drogą krajową nr 91 (równoległa do A1), drogą krajowa nr 71, drogą wojewódzką nr 485 i drogą krajową nr 1.

Podróż pociągiem

Z Gdańska do Częstochowy można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Cena biletu kolejowego jest niższa od kosztu paliwa. Dostępnych jest kilka bezpośrednich połączeń dziennie. Minusem jest długi czas podróży: 8 – 9 godzin. W razie braku bezpośredniego połączenia można wybrać podróż z przesiadką, najlepiej w Warszawie.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Gdańska do Częstochowy obsługiwane przez PKS. Czas podróży wynosi ok. 8 godzin. Można także wybrać podróż z przesiadką w Toruniu lub w Warszawie. Połączenia Gdańsk – Toruń, Gdańsk - Warszawa i Warszawa – Częstochowa obsługuje Polski Bus. Z Torunia do Częstochowy i z Warszawy do Częstochowy można się dostać autobusem PKS.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.