Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Białystok

Odległość z Gdańska do Białegostoku wynosi ok. 400 km. Najszybciej z Gdańska do Białegostoku dostaniemy się własnym samochodem. Niestety jest to też rozwiązanie najbardziej kosztowne. Dużo tańsza jest podróż pociągiem lub autobusem, choć wtedy czas przejazdu jest dłuższy.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Gdańska do Białegostoku prowadzi przez Elbląg, Ostródę, Nidzicę, Kolno i Łomżę. Jej długość to ok. 407 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Trasa prowadzi drogą ekspresową S7, drogą krajową nr 7 i drogą krajową nr 64.

Podróż pociągiem

Z Gdańska do Białegostoku można dostać się pociągiem bezpośrednim lub pojechać z przesiadką, najlepiej w Warszawie. Cena biletu jest niższa, niż koszt paliwa, ilość połączeń jest zadowalająca. Minusem jest długi czas podróży – pociąg bezpośredni pokonuje tę trasę w 7,5 – 8 godzin.

Podróż autobusem

Istnieje bezpośrednie połączenie Gdańsk – Białystok. Cena biletu jest niższa od kosztów paliwa. Niestety autobus kursuje tylko raz dziennie. Minusem jest również długi czas podróży – ok. 8 godzin. Z Gdańska do Białegostoku można także dojechać z przesiadką w Warszawie. Tanie połączenia na trasie Gdańsk – Warszawa i Warszawa – Białystok obsługuje Polski Bus, na trasach tych kursują także autobusy PKS.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.