Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Zielona Góra - Warszawa

Odległość z Zielonej Góry do Warszawy wynosi ok. 450 km. Z Zielonej Góry do Warszawy można dostać się własnym samochodem, pociągiem lub autobusem. Dostępne są także połączenia lotnicze z lotniska Zielona Góra – Babimost do Warszawy.

Podróż samochodem

Decydując się na podróż samochodem mamy do wyboru kilka tras. Najszybsza trasa prowadzi przez autostradę A2. Jej przebieg jest następujący: drogą ekspresową S 3 w kierunku na Świebodzin, a potem autostradą A2 przez Poznań i Konin do Warszawy. Długość tej trasy to ok. 454 km, czas przejazdu ok. 4 godzin. Przejazd autostradą A2 jest płatny. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostradę alternatywna trasa prowadzi przez Sulechów, Środę Wielkopolską Konin, Kutno, Łowicz i Sochaczew. Długość tej trasy to ok. 434 km, czas przejazdu ok. 6 godzin. Istnieją jeszcze dwa warianty o podobnej długości i czasie przejazdu: przez Jarocin, Turek, Łęczycę, Łowicz i Sochaczew lub przez Nową Sól, Jarocin, Konin, Koło, Kutno, Łowicz i Sochaczew.

Podróż pociągiem

Z Zielonej Góry do Warszawy możemy dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Czas podróży pociągiem bezpośrednim wynosi ok. 5 godzin, cena biletu jest niższa, niż koszt paliwa. Niestety połączeń bezpośrednich jest mało i może zajść konieczność podróży z przesiadką w Poznaniu lub Zbąszynku. Podróż z przesiadką trwa ok. 5 – 6 godzin.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie autobusowe z Zielonej Góry do Warszawy obsługiwane przez lokalny PKS. Podróż  taka jest niestety długa – trwa ok. 10 godzin. Inną możliwością jest podróż z przesiadką w Poznaniu, skąd do Warszawy odjeżdżają autobusy PKS i Polski Bus.

Podróż samolotem

Połączenia pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą obsługuje LOT. Dostępne są tanie bilety dla studentów i seniorów. Ceny biletów normalnych są wyższe, porównywalne z kosztem dojazdu samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.