Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Lublin

Odległość z Wrocławia do Lublina wynosi ok. 450 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybciej przebiega podróż samochodem. Tańszym środkiem transportu jest pociąg, ale podróż nim jest dużo dłuższa. Korzystna cenowo jest także podróż autobusem, ale wymaga ona przesiadek.

Podróż samochodem

Jadąc z Wrocławia do Lublina mamy do wyboru kilka tras. Najszybsza prowadzi przez Wieluń, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Radom i Puławy. Jej długość to ok. 454 km, czas dojazdu ok. 6 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 8, 48 i 12. Nie zawiera odcinków płatnych. Możemy także wybrać trasę o podobnym przebiegu i czasie przejazdu. Prowadzi ona drogami krajowymi nr 8 i 12 przez Wieluń, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Radom i Puławy. Jej długość to ok. 447 km, czas przejazdu 6 – 6,5 godziny. Możliwy jest także wariant przez autostradę A4 przez Katowice, a następnie Tarnów, Mielec i Stalową Wolę. Długość tej trasy to ok. 567 km, czas przejazdu ok. 6,5 – 7 godzin.

Podróż pociągiem

Z Wrocławia do Lublina można dostać się pociągiem bezpośrednim. Podróż trwa ok. 8,5 godziny. W razie braku bezpośredniego połączenia można pojechać z przesiadką w Warszawie, skąd jest dość duży wybór połączeń do Lublina, ewentualnie z dwoma przesiadkami w Poznaniu i Kutnie.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Wrocławiem a Lublinem. Podróż najwygodniej zaplanować z przesiadką w Krakowie. Pomiędzy Wrocławiem a Krakowem regularnie kursują autobusy PKS, Polski Bus i inne firmy prywatne. Z Krakowa do Lublina można dostać się autobusem PKS lub busem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.