Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Włocławek - Warszawa

Odległość pomiędzy Włocławkiem a Warszawą wynosi ok. 150 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać własnym samochodem, pociągiem lub autobusem.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Włocławka do Warszawy prowadzi przez Płock i Nowy Dwór Mazowiecki. Długość tej trasy to ok. 161 km, czas przejazdu ok. 2 – 2,5 godziny. Biegnie ona drogą krajową nr 62, drogą ekspresową S7 i drogą krajową nr 7. Nie zawiera odcinków płatnych. Trasę pomiędzy Włocławkiem a Warszawą możemy także pokonać autostradami A1 i A2. Droga prowadzi przez Kutno, węzeł w Strykowie, Żyrardów i Pruszków. Czas przejazdu wynosi ok. 2 godzin.

Podróż pociągiem

Podróż pociągiem z Włocławka do Warszawy jest tańsza, niż podróż samochodem, a czas przejazdu jest porównywalny z czasem przejazdu samochodem. Dostępne są połączenia bezpośrednie lub z przesiadką (w Kutnie). Czas podróży pociągiem bezpośrednim wynosi ok. 2 godzin.

Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia autobusowe pomiędzy Włocławkiem a Warszawą. Niestety jest ich niewiele. Podróż autobusem bezpośrednim trwa ok. 3 godzin. W razie, gdy istniejące połączenia nie są odpowiednie czasowo można pojechać z przesiadką w Płocku lub w Toruniu. Z Torunia do Warszawy kursują autobusy firmy Polski Bus. Z Płocka do Warszawy możemy dostać się autobusem PKS lub prywatnej firmy.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.