Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Ustka

Ustka jest niewielką, popularną miejscowością wypoczynkową nad Morzem Bałtyckim. Odległość pomiędzy Warszawą a Ustką wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 450 – 490 km. Z Warszawy do Ustki możemy dostać się własnym samochodem, pociągiem lub autobusem. Pociąg jest popularnym i tanim sposobem dotarcia nad polskie morze. Koszt podróży koleją jest co najmniej o połowę niższy niż koszt paliwa. Korzystna cenowo jest także podróż autobusem. Możliwa jest także podróż samolotem do Gdańska, a następnie podróż autobusem lub pociągiem do Ustki, ale jest to rozwiązanie mało popularne i kosztowne.

Podróż samochodem

Najkrótsza droga z Warszawy do Ustki prowadzi przez Toruń, Grudziądz, Kościerzynę i Słupsk. Jej długość to 458 km, czas przejazdu ok. 6 godzin. Trasa przebiega drogami krajowymi nr 7 i nr 10, autostradą A1 i oraz drogami krajowymi nr 20 i 21. Przejazd autostradą A1 jest płatny. Jeżeli chcemy uniknąć opłat możemy wybrać trasę alternatywną przez Nowy Dwór Mazowiecki, Grudziądz, Kościerzynę i Słupsk. Jej długość to ok. 440 km, czas przejazdu ok. 7 godzin. Trasa prowadzi drogą krajową nr 10, drogą wojewódzką nr 560, drogą krajową nr 91, drogą wojewódzką nr 214 oraz drogami krajowymi nr 20 i 21.

Podróż autobusem

Bezpośrednie połączenie pomiędzy Warszawą a Ustką obsługuje PKS. Niestety jest to tylko jedno, wieczorne połączenie. Czas podróży wynosi ok. 9 godzin. Firma Polski Bus oferuje korzystne cenowo połączenia pomiędzy Warszawą a Gdańskiem. Autobusy kursują kilka razy dziennie. Z Gdańska można dość łatwo dojechać do Ustki busem lub autobusem PKS. Czas podróży z Warszawy do Gdańska z Polskim Busem to ok. 5 godzin.

Podróż pociągiem

Niestety nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy Warszawą a Ustką. Podróż musi się odbyć z minimum jedną przesiadką w Słupsku. W sezonie letnim zwiększa się ilość połączeń kolejowych i autobusowych pomiędzy Słupskiem a Ustką. Podróż pociągiem przez Słupsk trwa ok. 10 – 11 godzin. Możemy także zdecydować się na podróż przez Gdynię lub Gdańsk, ale wtedy zwiększa się ilość przesiadek, np. z Gdańska do Słupska i ze Słupska do Ustki.
 
Podróż samolotem

Najbliższy port lotniczy znajduje się w Gdańsku. Bilety lotnicze są drogie, choć Ryanair planuje wprowadzenie od marca 2014 tanich lotów pomiędzy Gdańskiem a Warszawą.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.