Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Sopot

Sopot jest jednym z najpopularniejszych polskich kurortów nadmorskich. Posiada status uzdrowiska. Wraz z Gdańskiem i Gdynią tworzy Trójmiasto. Odległość z Warszawy do Sopotu wynosi, w zależności od wybranej trasy, 350 – 400 km. Do Sopotu można dostać się samochodem, pociągiem lub autobusem. Najszybsza, ale i najdroższa jest podróż samochodem. Tańszy jest dojazd autobusem lub pociągiem, ale podróż jest wtedy znacznie dłuższa. Możliwy jest również przelot samolotem z Warszawy do Gdańska i przejazd do Sopotu, ale jest to rozwiązanie raczej drogie.

Podróż samochodem

Jadąc do Sopotu mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Legionowo, Mławę, Ostródę, Elbląg. Jej długość to ok. 352 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Trasa nie zawiera odcinków płatnych. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą ekspresową S7 i drogą krajową nr 7. Możemy także wybrać wariant przez autostradę A1. Kierujemy się wtedy na Toruń, Grudziądz i Starogard Gdański. Długość tej trasy to ok. 374 km, czas przejazdu 4,5 – 5 godzin.

Podróż pociągiem

Popularnym sposobem dotarcia do Trójmiasta jest kolej. Podróż jest tańsza, niż podróż samochodem, ale trwa dłużej. Z Warszawy dostępnych jest kilka bezpośrednich połączeń do Sopotu. Funkcjonują one przez cały rok. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa 5-6 godzin.

Podróż autobusem

Poza sezonem letnim trudno znaleźć bezpośrednie połączenie autobusowe do Sopotu. Najlepiej pojechać do Gdańska, a stamtąd do Sopotu. Regularne, tanie połączenia oferuje Polski Bus, połączenia obsługuje również PKS. Podróż autobusem bezpośrednim (kursują zazwyczaj od czerwca do końca sierpnia) trwa ok. 8-9 godzin.

Podróż samolotem

Najbliższym portem lotniczym jest lotnisko w Gdańsku. Koszt połączenia lotniczego z Warszawy do Gdańska jest dość wysoki. W 2014 r. linie Ryanair planują otwarcie tanich połączeń krajowych. Z lotniska w Gdańsku do Sopotu można dostać się transportem publicznym lub prywatnym.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.