Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Międzyzdroje

Międzyzdroje są popularną miejscowością wypoczynkową, położoną nad Morzem Bałtyckim, na Wyspie Wolin, w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego, w województwie zachodniopomorskim. Odległość z Warszawy do Międzyzdrojów wynosi ok. 650 km. Z Warszawy do Międzyzdrojów można dostać się samochodem, pociągiem lub autobusem. Najszybciej trasę tą pokonamy samochodem. Podróż pociągiem lub autobusem jest tańsza, ale czas przejazdu jest znacznie dłuższy. Możliwy jest też przelot samolotem z Warszawy do Szczecina, ale stamtąd do Międzyzdrojów jest jeszcze ok. 100 km.

Podróż samochodem

Trasa z Warszawy do Międzyzdrojów prowadzi przez Zgierz, Konin, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Goleniów i Wolin. Jej długość to ok. 658 km, a czas przejazdu ok. 6,5 godziny. Wybierając tę trasę poruszamy się autostradą A2, drogą ekspresową S3 oraz drogą krajową nr 3. Przejazd autostradą A2 jest płatny. Chcąc ominąć płatny odcinek możemy pojechać drogą krajową nr 92, równoległą do A2 lub wybrać trasę przez Zgierz, Bydgoszcz i Piłę. Długość tej trasy to ok. 640 km, czas przejazdu ok. 7,5 godziny.

Podróż pociągiem

Popularnym i tanim sposobem dotarcia z Warszawy do Międzyzdrojów jest kolej. Wadą tego sposobu podróżowania jest dość długi czas przejazdu. Dostępne są bezpośrednie połączenia Warszawa – Międzyzdroje, kursujące także poza sezonem letnim. Czas przejazdu to ok. 9,5 godziny. Korzystne ceny połączeń oferuje TLK. W razie braku połączenia bezpośredniego najlepiej dostać się do Szczecina i tam przesiąść się na pociąg do Międzyzdrojów.

Podróż autobusem

W sezonie letnim dostępne są bezpośrednie połączenia autobusowe Warszawa – Międzyzdroje. Podróż trwa ok. 10 – 11 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.